Problem z Galaxy 8800GT - artefakty?

(Konrad93) #1

Witam, mam taki oto problem, który przedstawię na zdjęciach.

Takie coś po raz 1 pojawiło się podczas gry w FIFĘ 11(zdj 1)

Podczas testu w 3Dmark też wyrzuca. Wyłącza się, wtedy monitor i po ponownym włączeniu wyskakuje brak sygnału, jedynym ratunkiem jest reset.

Radiator się nie przegrzewa.

Zdjęcie karty http://img255.imageshack.us/img255/7465/p1080379a.jpg

Kompa w środku czyściłem.

Co robić ?

(system) #2

Hey, nic raczej nie zdziałasz. Padła ci grafika. Masz do wyboru tylko serwis gwarancyjny lub zakup nowej karty. 3 dni temu miałem dokładnie to samo na R HD 4870. Po włożeniu do komputera na próbę innej sprawnej karty, wszystkie problemy ustały. Jestem właśnie w trakcie zakupu nowej karty

(wuuhacz) #3

Pamięci padły, karta do wymiany.

(Azi) #4

@wuuhacz

Dokładnie, naprawa karty nie ma sensu - jak na gwarancji - wymiana, jak poza - rozbij świnkę :wink:

(Ziomfromhell) #5

Niestety - jak przedmówcy - jeśli wyświetla artefakty to nic nie zdziałasz. Mi padł Radeon 4850, ale na szczęście jest w X-Fire, zatem mam jeszcze jednego, który odpowiada za generowanie obrazu :smiley: Lepiej zaopatrz się w jakiegoś GForce 560 lub coś z Radków 6xxx.

(Simon1991) #6

Karta była podkręcana?

(Konrad93) #7

nie

(Simon1991) #8

W takim razie jak pisali koledzy wyżej, karta jest prawdopodobnie do wymiany. Najlepiej jednak skombinuj skądś jakąś inną kartę i zobacz, czy na niej obraz będzie bez artefaktów.

(wuuhacz) #9

Ewentualnie możesz podjąć się "upieczenia" karty, wiele osób to robiło i przynosiło pożądany efekt.

Pamiętaj metoda jest skuteczna jeśli zrobisz wszystko jak należy!

ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY!

PS.

Karta tak czy siak do wywalenia a tym sposobem możesz ją "uzdrowić" tak, że warto spróbować.

(Azi) #10

8800 GT to "piece" same z siebie, sam zakładałem kilka sztuk - po kilku godzinach w 3DMarku naklejki odlatywały... marne szanse na "upieczenie" tej karty...