Problem z GB dysku

(system) #1

Kupiłem Dysk 250gb SATA.Wcześniej miałem 40gb pod normalną taśme. ale niestety z 250gb widzi mi tylko 130gb z 250gb o co chodzi co mam zrobić aby to wszystko normalnie działało?????

(D@widoS) #2

sformatuj dysk.

(Arcin11) #3

Nowy bios do płyty głównej i SP2 do windowsa.format oczywiście.

(Pan Ziombl) #4

sformatowałeś wszystkie partycje?

(system) #5

gdy włączam istalatorr windowsa wykryło mi tylko 130gb a jakimś programem ULI coś tam do płyty głównej co się tworzy jakieś raid 232gb zrobiłem format i nic wina zworek czego??w biosie moze trzeba cos przestawic????

(Arcin11) #6

to normalne weź sp2 do wina wgraj po wgraniu widzi już normalnie jako 250 gb (tzn. jest to wartość mniejsza niż 250 GB) ja tak miałem.

(Lukaszxp) #7

I to też normalne:P Fizycznie nie masz 250 GB tylko właśnie 232 GB :stuck_out_tongue:

(system) #8

to dlaczego przy wybieraniu partycji przy instalowaniu widzi tylko 128gb???

(Leon$) #9

Widocznie masz stary typ płyty ,który nie ma obsługi tak dużych dysków.

Przed instalacją podziel ten dysk zewnętrznym programem np.PM na partycje i dopiero instaluj Wina

:slight_smile:

(system) #10

zainstalowany sp2 i nic:/ w PM również mi widzi 128gb. jak to mam zrobić podobno coś trzeba zmienić??

(Arcin11) #11

zaktualizuj bios od płyty wcześniej masz napisane.Czytasz te posty w ogóle ?

(system) #12

ok w PM widzi mi nową partycje 105gb:D utworzyłem ją czy przy instalacji systemu od nowa będzie ona widzialna??

(Arcin11) #13

Pewnie nie jak sp2 dogrywasz później.

(system) #14

jak zalecacie podzielić taki dysk??

Złączono Posta : 16.04.2007 (Pon) 18:33

Dzięki wielkie za pomoc i Cierpliwość.

(Arcin11) #15

To już od Ciebie zależy ale najwygodniej mieć windowsa lub innego os-a (w linuksie masz swapa,home czyli dane i partycja systemowa \ ) na osobnej partycji i dane na osobnej partycji np. 10 gb na system (jak jest to xp) reszta na dane na system aż tyle ponieważ xp lubi sobie podczas użytkowania urosnąć :mrgreen: