Problem z GB dysku

Kupiłem Dysk 250gb SATA.Wcześniej miałem 40gb pod normalną taśme. ale niestety z 250gb widzi mi tylko 130gb z 250gb o co chodzi co mam zrobić aby to wszystko normalnie działało???

sformatuj dysk.

Nowy bios do płyty głównej i SP2 do windowsa.format oczywiście.

sformatowałeś wszystkie partycje?

gdy włączam istalatorr windowsa wykryło mi tylko 130gb a jakimś programem ULI coś tam do płyty głównej co się tworzy jakieś raid 232gb zrobiłem format i nic wina zworek czego??w biosie moze trzeba cos przestawic???

to normalne weź sp2 do wina wgraj po wgraniu widzi już normalnie jako 250 gb (tzn. jest to wartość mniejsza niż 250 GB) ja tak miałem.

I to też normalne:P Fizycznie nie masz 250 GB tylko właśnie 232 GB :stuck_out_tongue:

to dlaczego przy wybieraniu partycji przy instalowaniu widzi tylko 128gb???

Widocznie masz stary typ płyty ,który nie ma obsługi tak dużych dysków.

Przed instalacją podziel ten dysk zewnętrznym programem np.PM na partycje i dopiero instaluj Wina

:slight_smile:

zainstalowany sp2 i nic:/ w PM również mi widzi 128gb. jak to mam zrobić podobno coś trzeba zmienić??

zaktualizuj bios od płyty wcześniej masz napisane.Czytasz te posty w ogóle ?

ok w PM widzi mi nową partycje 105gb:D utworzyłem ją czy przy instalacji systemu od nowa będzie ona widzialna??

Pewnie nie jak sp2 dogrywasz później.

jak zalecacie podzielić taki dysk??

Złączono Posta : 16.04.2007 (Pon) 18:33

Dzięki wielkie za pomoc i Cierpliwość.

To już od Ciebie zależy ale najwygodniej mieć windowsa lub innego os-a (w linuksie masz swapa,home czyli dane i partycja systemowa \ ) na osobnej partycji i dane na osobnej partycji np. 10 gb na system (jak jest to xp) reszta na dane na system aż tyle ponieważ xp lubi sobie podczas użytkowania urosnąć :mrgreen: