Problem z GeForce 7600GT

Kupiłem kartę GF 7600GT i po podłączeniu do komputera nic się nie wyświetla i jest długi sygnał sygnalizujący jakby bład karty na innym kompie karta działa dobrze…

Parametry komputera:

Zasilacz: 300watt

Procek: AMD Sampron 3000+

Płyta Główna: Gigabyte K8U 939(bios F5)

poprzednia grafika Radeon 9550 128MB (AGP)

jeśli coś jeszcze będzie konieczne to dopisze

Parametry Karty Graficznej:

Taktowanie Rdzenia: 550

Taktowanie Pamięci: 1400

Ilość pamięci: 256mb

Magistrala: 256bit

Złącze: AGP

Bardzo proszę o szybka pomoc ponieważ wydałem pieniądze a nie chcę żeby poszły w błoto…

Zasilacz nie wyrabia. Sprawdź na innej karcie (działającej) jakie podaje napięcia. Podaj te z biosu oraz z programu typu everest.

Ten zasilacz jest firmowy, czy jakiś no name?

nie możliwe że zasilacz nie wyrabia ponieważ karta powinna pobierać 30 watt z reszta sprawdzałem nawet wszystko odłączając a karta wcale nie inicjuję.

Płyta główna powinna ją spokojnie obsłużyć, na innym kompie karta działa. Jeżeli tak (co się zgadza), to albo kartę źle włożyłeś, albo nie podpiąłeś dodatkowego zasilania do niej, albo zostaje zasilacz. Na początek sprawdziłbym jednak napięcia, potem włożyłbym kartę i spróbowałbym zresetować bios.

Jest włożona dobrze i podpięte zasilanie też było zasilacz powinien obsłużyć nie mam jak skołować inny zasilacz żeby sprawdzić ale w podobnym wątku było tak samo tyle że mocniejszy zasilacz reset biosu tez nie pomagał karta nawet nie inicjuje ekranu…jak mam sprawdzić napięcia???

W programie Everest Home, w nim komputer->czujnik oraz w biosie.

Oczywiście najlepiej jakbyś posiadał miernik.

nie wiem to nie może być chyba tego wina…ta karta bez problemowo działa na OC a tamta wcale nie odpala zresetowałem bios i sprawdziłem ponownie dalej zero odezwu

W tamtym temacie zasilacz był zupełnie inny od Twojego Codegena. Ty Masz dodatkowo kod Biosu oznajmiający błąd z kartą graficzną. Co Ci szkodzi sprawdzić te napięcia? Najlepiej sprawdź pod obciążeniem, gdy np włączony jest test w programie orthos lub super PI.

Czy ten inny komp to nie przypadkiem poprzedniego właściciela?

Karta wg. http://www.gph.benchmark.pl/ pobiera 38W - zakładając że tylko z lini 12V daje to 3,5A

Stare zasilacze koncentrowały się na napięciach 3,3 i 5V więc jest mozliwe że zasilacz nei wyrabia.

Nie mniej mnie ciekawi co innego - ta karta nawet z mnejszym zasilaniem powinna działać (przynajmniej w biosie). Czy jest możliwe że słaby zasilacz po podłączeniu molex’a zawyżył znacznie napięcie i spalił kartę?

Nie karta dziala u innych sprawdzalem ja u kolegi nie znam jego sprzetu ale u niego dzialala bezproblemowo od razu karta jest nowa nieuzywana…a zasilacz obsluguje napiecie 12V wszystko pisze na naklecjce z boku :stuck_out_tongue:

viewtopic.php?f=19&t=245449&start=0&st=0&sk=t&sd=a

podobny temat lecz rozwiązania nie znaleziono.

PS… Mój zasilacz to:

Codegen 300X 300Watt