Problem z geforce 9800 gtx+

kupłlem wczoraj kartę 9800gtx+ i po instalacji sterowników wyskakuje komunikat ze nie otrzymuje pelnego napięcia.Czy ktoś wie czy powinny byc dwa kable zasilające 6-pinowe czy jeden?Zasilacz ATX-500-JSP 500W…proszę o pomoc bo nie jestem w temacie.dzięki

rafal79 , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Podłącz wszystko co się da (gniazda na karcie i możesz dodatkowo obok PCI-E), na pewno ruszy.

dostałem tylko jeden kabel zasilający i nie działa…

No to musisz dokupić drugi, bo rozumiem, że z zasilacza Ci żaden nie idzie…

Nic innego nie pozostaje. A podpiąłeś tego molex’a koło gniazda?

Czy ten zasilacz to EZ Cool ATX-500-JSP 500W czy jakiś inny twór? Na jakimś forum wyczytałem, że ma bardzo słabą linię +12V i to może być powodem niedomagań karty. Podaj ile max amperów może on dostarczać na tej linii. Wartości odczytaj z tabliczki umieszczonej na ściance PSU.

a może problemem jest max. obciążenie 13A na linii +12V? (jeśli chodzi o “EZ Cool ATX-500-JSP”)

zasilacz ten nie zbiera pochlebnych opinii

to jest dokładnie EZ Cool i ma 34ampery z tego co tu jest napisane

No to masz winowajcę;p CHyba nie pozostaje nic innego jak kupić jakiś porządny zasilacz…

sprawdź dobrze tą tabliczkę

34A to on może mieć ew. na +5V lub 3.3V a nie +12V

na +3.3V ma 28A na +5V ma 30A a na +12V ma 34a

na linii +12V ma 13A

http://forum.idg.pl/zasilacze_i_obudowy … 48232.html

to w takim razie to jest ok czy troszkę za mało?

jeśli 13A byłoby wystarczające do 9800GTX+ to byśmy o tych Amperach nie wspominali

czyli

Jak nie podłączy dodatkowej wtyczki, to choćby miał super zasilacz, to i tak będzie krzyczał, że nie ma mocy…

Ile masz kasy na nowy zasilacz ??

Może OCZ S&S 500W SLI = 200zł

600W PSU Power Supply Unit Silent ATX SATA a co sądzicie o tym?

jak dla mnie szrot nie zasilacz, o czym świadczy również cena (ok. 75zł)

np. Modecom MC400W, OCZ SxS 500W SLI rev.2, Corsair 450W <-- między innymi te są dobre i warte polecenia

czyli zasilacz a nie dodatkowa 6-pinowa wtyczka zasilająca?.Z tego co czytałem to podłączane są dwie ale koleś który sprzedał mi kartę twierdzi ze do tych kart jest tylko jedna mimo tego że są dwa wejścia.