Problem z GG oraz wchodzeniem na niektóre strony

Proszę o pomoc gdyż po przeinstalowaniu Windowsa XP nie można zmienić statusu w gadu gadu. Program niby działa tylko nie można się zalogować.Pozostałe komunikatory (tlen,spik,skype) działają. Z numerami gadu gadu nie można też połączyć się na pozostałych komunikatorach. Sprawdzałam zaporę systemową, jest w niej ustanowiony stosowny wyjątek. Po raz pierwszy instalowałam sama system ,niby wszystko się zainstalowało prawidłowo ,ale nie jestem pewna czy czegoś nie **********.

Jest jeszcze jeden problem -nie wchodzą niektóre strony w internecie na żadnej przeglądarce(próbowałam na IE,Operze i Firefoksie) np. gry-online.wp.pl Wyskakuje informacja że strona się zresetowała.

Proszę pomóżcie. Z góry serdecznie dziękuję :?


boczi

Która wersja GG?

Jak tam szkodniki?

Start --> Uruchom --> notepad %windir%\system32\drivers\etc\hosts

Skopiuj zawartość i wklej na forum.

Wklej logi.

Dzięki za szybką odpowiedź.Moja wersja gg to 7.1 , ale próbowałam instalować i starsze. Nie mam szkodników jeśli wierzyć kasperskiemu i ad-aware( tego nie mogę zaktualizować, tak samo jak peer guardiana).

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:05:47, on 2006-08-28

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe

C:\WINDOWS\system32\inetsrv\inetinfo.exe

C:\WINDOWS\system32\oodag.exe

C:\WINDOWS\System32\snmp.exe

C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe

C:\Program Files\PeerGuardian2\pg2.exe

D:\Program Files\Spik\Spik.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\lxcfcoms.exe

C:\Program Files\Outlook Express\msimn.exe

C:\PROGRA~1\MOZILL~1\FIREFOX.EXE

C:\WINDOWS\system32\notepad.exe

D:\Hijackthis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.orange.pl/portal/map/map/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - (no file)

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /icon

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\jusched.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Spik] D:\Program Files\Spik\Spik.exe -autostart

O4 - HKLM\..\Run: [kav] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [µTorrent] "C:\Documents and Settings\Ja\Moje dokumenty\utorrent.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [PeerGuardian] C:\Program Files\PeerGuardian2\pg2.exe

O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] D:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll/cmsearch.html

O8 - Extra context menu item: Backward &Links - res://C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll/cmbacklinks.html

O8 - Extra context menu item: Cac&hed Snapshot of Page - res://C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll/cmcache.html

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Si&milar Pages - res://C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll/cmsimilar.html

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Ochrona WWW - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\scieplugin.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)

O16 - DPF: {6CB5E471-C305-11D3-99A8-000086395495} (Google Activate) - http://toolbar1.google.com/data/pl/big/1.1.62-big/GoogleNav.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{ACFD2A34-852C-4444-AFF6-4098E67B4565}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O18 - Protocol: wpmsg - {2E0AC5A0-3597-11D6-B3ED-0001021DC1C3} - D:\Program Files\Spik\url_wpmsg.dll

O20 - Winlogon Notify: klogon - C:\WINDOWS\system32\klogon.dll

O23 - Service: Kaspersky Anti-Virus 6.0 (AVP) - Unknown owner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe" -r (file missing)

O23 - Service: lxcf_device - - C:\WINDOWS\system32\lxcfcoms.exe

O23 - Service: O&O Defrag - O&O Software GmbH - C:\WINDOWS\system32\oodag.exe

O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe

a to nie jestem pewna czy dobrze wkleiłam

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.

#

# To jest przykładowy plik HOSTS używany przez Microsoft TCP/IP

# w systemie Windows.

# Ten plik zawiera mapowania adresów IP na nazwy komputerów

# Każdy wpis powinien być w osobnej linii.

# W pierwszej kolumnie powinny być umieszczone adresy IP, a następnie 

# odpowiadające im nazwy komputerów. Adres i nazwa powinny być oddzielone

# co najmniej jedną spacją

#

# Dodatkowo, komentarze (takie jak te) można wstawiać w poszczególnych

# liniach lub po nazwie komputera, oznaczając je symbolem '#'.

#

# Na przykład:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # serwer źródłowy

# 38.25.63.10 x.acme.com # komputer kliencki x


127.0.0.1 localhost

Jeszce raz dziekuję :stuck_out_tongue:

Log jest czysty :slight_smile:

Kosmetycznie do skasowania ten wpis:

Oraz resztki po Messengerze:

Poza tym jest wszystko dobrze :slight_smile:

Dzięki za pomoc , chociaż dalej nie wiem co jest nie tak z komputerem. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję.

Zobacz, jak będzie, gdy wyłączysz programy zabezpieczające - przynajmniej wykluczymy jedną rzecz.

Sprawdź:

http://monitor.wiadomosc.info/

Wyłączyłam zaporę i kasperskiego ale nic to nie dało. Zaglądałam na tą stronkę, jest tam jakiś test -włączyłam go. Wypadł bardzo blado 1,0 i 2,2 na 5,0 możliwych. Ściągnęłam AlterSerwer 1.4.0.dll.Oczywiście jest to dla mnie czarna magiai nie wiem czy to coś da. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Witam.

Moim zdaniem komp masz dobry tylko coś jest z twoim łączem dlatego też nie otwierają Ci się niektóre strony. Ja też tak miałem, że po zrobieniu formatu i zainstalowaniu GG nie mogło się połączyć. Podczas pierwszego połączenia komunikator GG chce się połączyć z serwerem lecz nie dostaje odpowiedzi. Ja podłączyłem na chwilkę komórke pod komputer i dopiero wtedy udało mi się uaktywnić GG (wystarczy żeby choć raz się zmienił status). Później już GG będzie działać bo komunikator szuka alternatywnych serwerów.

Z tymi nie wchodzącyni stronami to sam tego nie rozwiązałem. Jedynym wyjściem jest poszukać sobie jakiś działający serwer proxy i ustawić go w połączeniach przeglądarki.

miałem ten sam problem wczoraj:D a wina leżała po stronie PeerGuardiana:D wyłączyłem w nim “Block HTTP” a co do gadu gadu to

" Musisz kliknąć prawym klawiszem myszy w głównym oknie PeeerGuardiana na wpisie dotyczący GG, czyli ATM i dodać do listy wyjątków".

wyłączyłam ten “block HTTP” i wszystko jest O.K. GG działa i strony wszystkie wchodzą. Dzięki serdeczne!! :stuck_out_tongue: Nie za bardzo rozumiem czemu przed formatowaniem windowsa ta funkcja była włączona i wszystko działało.Zna ktoś może jakąś stronę po polsku na temat działania tego programu. W dalszym ciągu nie chce mi się zaktualizować : " Error contacting URL". Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :lol: