Problem z gg zbyt "duzo" kontaktów!

(Ciasnaania) #1

Witam !!

O tuż mam problem. Posiadam aż 350 kontaktów, co powoduje że Logowanie (pobieranie awatarów i statywów) zajmuje nawet jakieś 15 min.

Niestety zredagowałem cała listę i zdołałem usunąć zaledwie 20 kontaktów co nie dało zbytnich efektów (dużą cześć potrzebuje do pracy). Niekiedy przychodzi mi wysłać na szybkiego wiadomość i muszę czekać.

Czy jest jakieś rozwiązanie ??? Można wyłączyć w czasie Logowanie pobieranie statusów (niekiedy nie potrzebne mi wiedzieć czy ktoś jest na dostępnym tylko po prostu wysłać wiadomość).

Przegrzebałem chyba o tym cała siec i nic. Proszę o jakąś pomoc.

(goomish) #2

Nie znam oryginalnego klienta gg, ale może można wyłączyć pokazywanie awatarów i statusów? A jeśli nie, to.. koniecznie musisz mieć oryginalne GG? Może spróbuj z jakimś innym komunikatorem? Część z nich ma wręcz kłopoty z w/w funkcjami. Użytkownicy by chcieli i nie mogą :smiley:

(Ciasnaania) #3

Już dawno próbowałem to pozmieniać (bo są takie opcje w oryginalnym gg) jednak totalnie nic to nie zmieniło ładowało się tak samo, dla porównania próbowałem 2 gg z zaledwie 5 kontaktami i zalogowało się prawie od razu, wiec wniosek z tego ze chodzi o ilość. Spróbuje może jakieś AQQ, pewnie zadziała szybciej ale sądzę że i tak zostanie problem z ilością. Mam też pomysł aby zrobić np. 2 konta i po połowie listy jednak to będzie strasznie niewygodne.

(Chillout) #4

Zobacz gglite http://gglite.com/

(Wiknow88) #5

Jaką masz wersje gg ? Jak te najnowsze to się nie dziw .

Ściągnij sobie starą wersje na przykład 6.0

Niezawodna i szybko chodzi .

Aktualnie z takowej korzystam

(Ub2134) #6

Polecam AQQ http://www.aqq.eu/

(Ciasnaania) #7

to GG lite to o niebo lepiej.... Normalnie inna galaktyka. Dzięki wielkie !!

(prz3m3k84) #8

"Niestety zredagowałem cała listę i zdołałem usunąć zaledwie 20 kontaktów co nie dało zbytnich efektów (dużą cześć potrzebuje do pracy). Niekiedy przychodzi mi wysłać na szybkiego wiadomość i muszę czekać."

W takich przypadkach najlepiej mieć dwa numery. Prywatny i służbowy.

(lukjac) #9

Polecam Tlen który obsługuje protokuł Gadu-gadu