Problem z GIMPem

Mam windowsa98, zainstalowałem gtk, gimpa 2.0.2. Niby działa dobrze, ale jest jeden problem. Mianowicie gdy chcę otworzyć plik w gimpie i wybieram jakikolwiek folder wyskakuje błąd i po kliknięciu na ok program się wyłącza. Raz też wyłączył się kiedy zmieniłem coś w preferencjach i klinkąłem na ok (chyba wyskoczył ten sam błąd).

Proszę o pomoc. Może przydałaby się jakaś łatka?

o treści…?

Treść błędu:

"Pango-ERROR **: file shape.c: line 75 (pango_shape): assertion failed: (glyphs->num_glyphs > 0)

aboarting…"

Coś mi chodzi po głowie, że wersje 2.x.x działały dobrze ale pod Win200 i XP a dla wersji 95/98/Me trzeba korzystać z Gimpów 1.x.x (i odpowiedniej biblioteki GTK+). Są na Vortalu…

Jeśli się mylę, to przepraszam…

na razie tyle znalazłem -> link

ups… moja wersja to 2.2.8, a nie 2.0.2 Może rozwiązaniem będzie zainstalowanie innej wersji gimpa, lub gtk+?

Właśnie odinstalowałem starego gimpa 1cośtam (ale nie gtk+, bo chyba nie było) i zaistalowałem tego 2.2.8. Stary działał dobrze, ale ja wolę gimp 2 bo jest lepszy.

A moze masz zainstalowaną stara wersje bibioteki do nowszej wersji Gimpa ,tez go uzywam ale biblioteki musza byc odpowiednie do Gimpa

ani stare

ani nowe

Gimp 2.2.8

GTK+ 2.6.8

Było to razem na płytce z Chipa.

A… jeszcze jedno, ta wersja gimpa podbno jest na win 2000/xp. Więc chyba to normalne, że nie działa poprawnie.

Ktoś może zna wersję gimpa 2.x.x na windowsa 98?