Problem z głosem i filmem

Witam. Mam dwa problemy: jeden polega na tym, że, kiedy podłączam słuchawki do laptopa mimo to głos wydziela się z głośnika wbudowanego w laptopie (tak się dzieje i podczas oglądania filmów i ogólnie gdy “chodzę” po folderach laptopa - jak zrobić żeby głos był tylko w słuchawkach po ich podłączeniu. Drugi problem polega na tym, że mam film w formacie rmvb gdy go otwieram RealPlayerem wszystko jest ok, ale niestety film jest z napisami i napisów nie odtwarza. Ale gdy otworze ten sam film np. w All Playerze to nie ma głosu a napisy są. I moje pytanie jest takie, czy można odtworzyć ten film właśnie w All Playerze i żeby był głos. Pozdrawiam.

Jesli chodzi o słuchawki to prawdopodobnie masz uszkodzony port, lub w opcjach dźwięku trzeba sie pobawić, napisz jaka tam jest karta dźwiękowa.

Zeby działały filmy to odinstaluj wszystkie sterowniki i zainstaluj je jeszcze raz. do odtwarzania filmów polecam Kmplayer lub subedit player, kodeki to Xvidi, ffdshow, realatl alternative. i Wtedy wszystko będzie działać, ale podejrzewam ze masz jakies problemy ze sterownikami do karty dźwiękowej, przeinstaluj je.

Napiszę jak jest u mnie na laptopie.

  1. Jak podłączam słuchawki do gniazda to otwiera się automatycznie okno z wyborem słuchawki albo głośniki, to sterowniki się odzywają, może nie zainstalowałeś i śmiga u ciebie dźwięk na tych systemowych.

  2. Co do tego filmu to miałem ten sam problem i przekonwertowałem go na .avi MediaCoderem. Najważniejsze żeby miał tyle samo klatek na sekundę to napisy powinny pasować.

Ja mam wszystkie te codeki i też nie miałem dzwięku, (codec cook12, czy jakoś tak) i tylko RealPlayer go odtwarzał.

OK, tylko, że Real nie wyświetla napisów i to dlatego zmiana na .avi z dźwiękiem .mp3

Karte mam taka: Intel 82801FBM ICH6-M - AC’97 Audio Controller [b-1]

problem został rowiązany… Wystarczyło zainstalowac Real Alternative 1.7.5 i każdy film w formacie RMVB działał w innych odtarzaczach z dźwiękiem i napisami :slight_smile: pozdrawiam temat można zamknąć.