Problem z głośną pracą komputera

(Rusioful) #1

Witam!

Mam problem z bardzo głośną pracą komputera. Gdy włączona jest gra sprzęt chodzi tak głośno jak mój odkurzacz.. :frowning:

Mam:

AMD Phenom II X6 1090T

8GB (2x4GB Dual Channel) KINGSTON 1600MHz

MSI 770-C45

8GB (2x4GB Dual Channel) KINGSTON 1600MHz

Seagate 1000GB SATA II 32MB Cache NCQ

Bardzo proszę o pomoc, te huczenie jest nieznośne! :frowning:

Pozdrawiam

(Danni1100) #2

Ściągaj program AIDA64 Extreme, wejdź w Komputer -- Czujnik i daj screena z temperaturami. Być może coś Ci się

przegrzewa i wentylator włącza full obroty. Dodatkowo otwórz kompa i zdiagnozuj skąd dobiega hałas, grafa, procesor,

a może zwykły wentylator z przodu obudowy ?

(Rusioful) #3

Oto screen:

?di=1PL9

Przy włączonej grze:

?di=FFZD

Gdy włączyłem BIOS RPM wynosiło 5435..

(Danni1100) #4

Tak, teraz jestem pewien. Jest to hałas od chłodzenia procesora, twój kręci się na 3685 RPM, mój na około 1500... Za szybko się kręci,

musisz mieć go zbyt wyczulonego (np. z moim tak było że jak proc mial ponad 45 stopni to kręcił na full obroty) Spróbuj pokombinować

w programie SpeedFan, jak nie zadziała to wymień pastę termoprzewodzącą na procku. Tak się ktoś zapyta - co ma pasta do głośności ?

Otóż to, że jak proc naturalnie będzie mieć 30 stopni przy 1500 RPM, to wiatrak nie będzie musiał się rozkręcać do 3500 RPM żeby

uzyskać te 30 stopni (chodzi mi o to aby przy małych obrotach uzyskać małą temperaturę)

@EDIT

5500 RPM ? :o

Coś masz kolego z chłodzeniem, maksymalne obroty mojego to 2500 rpm (najcięższe gry albo benchmark testy)

(Rusioful) #5

A czy mógłbyś mi konkretnie powiedzieć "co i jak', bo jestem kompletnym żółtodziobem.. :oops:

(Danni1100) #6

Jak jesteś żółtodziób, to lepiej oddaj kompa do serwisu i powiedz że chciałbyś wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze,

zrobią Ci wszystko. Koszt DOBREJ pasty to około 20 zł. Gdyby po tej wymianie dalej wyło ( w co naprawdę wątpię )

To musiałbyś się pobawić programem SpeedFan. Ale póki co to naprawdę polecam wymianę pasty na procku.

(system) #7

a jak gra jest wyłączona to też głośno chodzi?jeśli nie to sprawdż wiatraczki czy są czyste

(Rusioful) #8

Wielkie dzięki! :slight_smile:

W najbliższym czasie zawiozę go i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Jeszcze raz dziękuję i Wesołych Świąt! :smiley:

@ TURANKANTOR13

Jak gra jest wyłączona hałas jest jeszcze na granicy "do przyjęcia"..

Wentylatory są czyste jak łza. :slight_smile:

(system) #9

To jeśli będziesz go oddawał do specjalistów z serwisu i wymieniał paste to nie daj sobie wcisnąć jakiegoś lepiku

weż taką

lub

(Danni1100) #10

Nawzajem :smiley:

Co do ZALMAN STG2 - polecam ;p tej drugiej nie znam osobiście ;p

(system) #11

Obie pasty są bardzo dobre i warto zainwestować,nawet ja bym Tobie radził kupić ją samemu i dać im niech nasmarują twoją pastą :slight_smile:

Wesołych Świąt

(Rusioful) #12

Byłem w serwisie przed świętami i powiedzieli mi, że to nic nie da. Polecili mi zakup jakiegoś dobrego chłodzenia z dwoma wentylatorami. Znacie jakieś dobre? :slight_smile:

(sla17) #13

Podaj cenę i dwa wentylatory potrzebne nie są do normalnego użytkowania, wyłonić przewaga się może podczas mocnego OC.

Thermaltake Contac 29? SilentiumPC Fortis? SilentiumPC Fera? Jeszcze taniej, to może SilentiumPC Spartan? Sam mam i jest ciszej niż na tym BOX-owym wyjcu co daje AMD - w sumie to standard, że chodzi jak odkurzacz :smiley: