Problem z głośną pracą komputera

Witam!

Mam problem z bardzo głośną pracą komputera. Gdy włączona jest gra sprzęt chodzi tak głośno jak mój odkurzacz… :frowning:

Mam:

AMD Phenom II X6 1090T

8GB (2x4GB Dual Channel) KINGSTON 1600MHz

MSI 770-C45

8GB (2x4GB Dual Channel) KINGSTON 1600MHz

Seagate 1000GB SATA II 32MB Cache NCQ

Bardzo proszę o pomoc, te huczenie jest nieznośne! :frowning:

Pozdrawiam

Ściągaj program AIDA64 Extreme, wejdź w Komputer – Czujnik i daj screena z temperaturami. Być może coś Ci się

przegrzewa i wentylator włącza full obroty. Dodatkowo otwórz kompa i zdiagnozuj skąd dobiega hałas, grafa, procesor,

a może zwykły wentylator z przodu obudowy ?

Oto screen:

?di=1PL9

Przy włączonej grze:

?di=FFZD

Gdy włączyłem BIOS RPM wynosiło 5435…

Tak, teraz jestem pewien. Jest to hałas od chłodzenia procesora, twój kręci się na 3685 RPM, mój na około 1500… Za szybko się kręci,

musisz mieć go zbyt wyczulonego (np. z moim tak było że jak proc mial ponad 45 stopni to kręcił na full obroty) Spróbuj pokombinować

w programie SpeedFan, jak nie zadziała to wymień pastę termoprzewodzącą na procku. Tak się ktoś zapyta - co ma pasta do głośności ?

Otóż to, że jak proc naturalnie będzie mieć 30 stopni przy 1500 RPM, to wiatrak nie będzie musiał się rozkręcać do 3500 RPM żeby

uzyskać te 30 stopni (chodzi mi o to aby przy małych obrotach uzyskać małą temperaturę)

@EDIT

5500 RPM ? :o

Coś masz kolego z chłodzeniem, maksymalne obroty mojego to 2500 rpm (najcięższe gry albo benchmark testy)

A czy mógłbyś mi konkretnie powiedzieć "co i jak’, bo jestem kompletnym żółtodziobem… :oops:

Jak jesteś żółtodziób, to lepiej oddaj kompa do serwisu i powiedz że chciałbyś wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze,

zrobią Ci wszystko. Koszt DOBREJ pasty to około 20 zł. Gdyby po tej wymianie dalej wyło ( w co naprawdę wątpię )

To musiałbyś się pobawić programem SpeedFan. Ale póki co to naprawdę polecam wymianę pasty na procku.

a jak gra jest wyłączona to też głośno chodzi?jeśli nie to sprawdż wiatraczki czy są czyste

Wielkie dzięki! :slight_smile:

W najbliższym czasie zawiozę go i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Jeszcze raz dziękuję i Wesołych Świąt! :smiley:

@ TURANKANTOR13

Jak gra jest wyłączona hałas jest jeszcze na granicy “do przyjęcia”…

Wentylatory są czyste jak łza. :slight_smile:

To jeśli będziesz go oddawał do specjalistów z serwisu i wymieniał paste to nie daj sobie wcisnąć jakiegoś lepiku

weż taką

http://www.ceneo.pl/4378886

lub

http://www.ceneo.pl/1717199

Nawzajem :smiley:

Co do ZALMAN STG2 - polecam ;p tej drugiej nie znam osobiście ;p

Obie pasty są bardzo dobre i warto zainwestować,nawet ja bym Tobie radził kupić ją samemu i dać im niech nasmarują twoją pastą :slight_smile:

Wesołych Świąt

Byłem w serwisie przed świętami i powiedzieli mi, że to nic nie da. Polecili mi zakup jakiegoś dobrego chłodzenia z dwoma wentylatorami. Znacie jakieś dobre? :slight_smile:

Podaj cenę i dwa wentylatory potrzebne nie są do normalnego użytkowania, wyłonić przewaga się może podczas mocnego OC.

Thermaltake Contac 29? SilentiumPC Fortis? SilentiumPC Fera? Jeszcze taniej, to może SilentiumPC Spartan? Sam mam i jest ciszej niż na tym BOX-owym wyjcu co daje AMD - w sumie to standard, że chodzi jak odkurzacz :smiley: