Problem z Głośnikami 5.1 na Win7

Mam problem ponieważ po zainstalowaniu Win7 moje Głośniki Creatv’a 5.1 nie grają tak jak grać powinny, graja tylko 2 przednie głośniki i subwoofer.Dzieje się tak zarówno przy oglądaniu filmów jak i słuchaniu muzyki. Mimo że ściągłem najnowsze sterowniki do mojej karty dźwiękowej problem nadal pozostał. Poprzednio jak miałem XP to wszystko było w porządku. Proszę o pomoc…

Próbowałeś bez sterowników? ;>

Po włożeniu wtyczki do laptopa powinna pojawic Ci się ikonka przechwytywaniehz.png

Dalej sobie poradzisz :slight_smile:

Bez sterowników w ogóle dźwięku nie mam.

A poza tym to nie dzieje mi się tak przy laptopie tylko przy zwykłym kompie stacjonarnym.

A… pomyliły mi się tematy, to spróbuj nowszą wersję sterowników, albo starszą jeśli masz najnowszą :wink:

Sterowniki to jedno, a kodeki? Ten temat był już raz poruszany, rada jest taka: zainstaluj te

http://shark007.net/win7codecs.html

To powinno rozwiązać problem

Powinno… ale nie rozwiązało :confused:

W Ustawieniach karty dźwiękowej grają wszystkie 5 ale jak włącze jakiś film albo muzykę to znowu grają tylko 2.1

Przy prawidłowo podłączonych i skonfigurowanych głośnikach (piszesz że wszystkie grają) niestety spotka Cię przykra niespodzianka:

Winamp; WMP - odtwarzanie muzyki -> głos tylko w przednich i w basowym (rzecz normalna - muzyka stereo a nie wielokanałowa);

Sposobem na to jest zainstalowanie Jet Audio i włączenie opcji X-Surround (stereofoniczna muza na 6 kanałów);

Co do filmów to musisz sprawdzić dokładnie. U mnie każdy film DVD z dźwiękiem 5.1 idzie na wszystkie głośniki. Z DivXów nie korzystam więc nie wiem.

Nom Faktycznie miałeś racje.

Bedę musiał zmienić odtwarzacz muzyki w kompie, ale z tym tez się da pracować.

Jeśli chodzi o filmy to odpaliłem jakiś z dvd i graja wszystkie, tylko szkoda że DiviX’y tylko na 2 kanałach idą ;/

Oczywiście że pójdą 5.1 jeśli wcześniej gość ustawi tak a nie 2.0 podczas ripowania filmu do DIVXu. Niestety nadal większość tak konwersuje filmy aby mieściły się na płytce CD oszczędzając na obrazie i dźwięku.