Problem z glosnikami Creative 5.1

Witam ! Mam dwa problemy z tymi glosnikami. Pierwszys to to ze nie graja 2 glosniki tylne ( ale chyba wiem czego ) Po drugie slychac bardzo glosne szymu i stuki nawet jak jest cicho wlaczone jaka jest tego przyczyna ? Mam starego kompa p III 600 riva TNT 2 model 64 a niewiem jaka mam karta dzwiekowa wiem ze te potry audio sa pilaczone z plyta glowna jakos tasma. Czy to jest przsyczyna ?

Jak to jest stary sprzęt to zapewne ma kartę dwukanałową. Rozwiązaniem zapewne będzie zakup karty 5+1 montowanej w gnieździe PCI.

Co do tych dwuch nie grajacych to wlasnie tak myslalem a co z szumami i stukami ? bo te gwa odlaczylem

sterowniki masz najnowsze ?

Jak nie wie jaką ma kartę to niby skąd ma mieć najnowsze sterowniki :? :? :?

moze i nie wie. Ale chyba musiał ją zainstalować bo by w ogóle nie miał dźwięku :?

tylko najgorsze ze nie wiem jaka mam karta jak to sprawdzic bo w menadzerze urzadzen przy dzwiku pisze tak :cmi8738/c3dx pci audio devie a w sterownikach pisze data sterownika 2002

  1. Odinstaluj wszystkie sterowniki i zainstaluj ponownie.

  2. Oddal głośniki jak najdalej od monitora.

  1. Sprawdź połączenia.

  2. Sprawdź, czy nie występują konflikty (IRQ, DMA, porty wyjścia-wejścia).

Co do karty to ja nie wiem jak to jest u mnie poprostu mam wejcia na audi do nich wczepiona zwukla tasma jak pod dysk i bezposredni wlozona w plyta dlowna wogole zadnej karty nie widac a oddalenie od monitora nie pomoglo jeszcze sprobuje odinstalowac sterowniki I jeszcze jedno jest bardzo dziwne jak np otwieram jakas strona internetowa albo jakis program jednym slowem kiedy komp “mysli” to glosniki przestaja tak bardzo stukac a nawet wcale ale szum pozostaje

Czy orientujesz się może, czy karta jest na magistrali ISA?

Jak odinstalujesz a nie masz sterowników to potem nie bedziesz mial wcale dźwięku, zainstaluj ten program i sprawdź jaką masz kartę dźwiękową i podaj na forum:

http://www.lavalys.hu/pre/everesthome/e … d_0359.zip

co do ISA to nie bardzo wim o co chodzi. Dokladnie nie wiem gdzie sie w tym programie sprawdza jaka mam karta ale jesli tu Multimedia\Dzwiek PCi to pisze takOpis urządzenia Typ

C-Media CMI8738/C3DX Audio Device PCI

i jeszcze jedno kiedy gra muzyka to nic nie trzeszczy i nie strzela nawet jak na maxa weznme wszystko jest glanc tylko na czywaniu zle

Gdy nic nie gra, a mam głośność znacznie zwiększoną w głośnikach to także mam szum i, także, nazwać to można trzaskami. Jest to normalne.

Odnośnie ISA, to przyszło mi to na myśl z tego względu, iż karty z tymże złączem wymagają sporej ilości czasu procesora komputera. Częste operacje odczytu i zapisu na dysku moga powodować zakłócenia związane z przełączaniem procesora pomiędzy obsługą karty audio i dysku.

tylko ze u mnie nie jest glosno mozna powiedziec ze jest normalnie idealnie ale napewno nie za glosno. Tylko najbardziej mnie zastanawia i powoli wkurza to ze kiedy on mysli i to czym mocniej to mniej trzaskaja te glosniki

Moze jeszcze jakies pomysly ? CZy ostatecznie to wina slabej karty ?