Problem z głośnikami, dwa nie działają


(Gutar) #1

Witam,

Mam oto taki problem, dostałem dziś głośniki Creative Labs FPS 1600 (oto one: http://www.tomshardware.pl/video/20020325/sound-06.html)

Są dwie wtyczki, zielona-przednie głosniki, oraz czarna-tylne. Podłączając zieloną wtyczkę do zielonego gniazdka z tyłu, a czarną do którejkolwiek z pozostałych dwóch, działają dwa przednie głośniki, a dwa tylne nie. Taka sama sytuacja jest gdy podłączę czarną wtyczkę do zielonego gniazdka, a zieloną do któregokolwiek z dwóch pozostałych - wtedy działają dwa tylne głośniki, a dwa przednie nie działają. Dobre info to takie, że żaden głosnik nie jest popsuty, złe to, że nie wiem jak zrobić, żeby działały wszystkie cztery.

Oto screen z właściwości głośności -> http://www.imagic.pl/public/pview/253293/problem.JPG

Ta tabelka wyskakuje po kliknięciu na ZAAWANSOWANE pod Głośnością główną. Jak powinny być prawidłowo zaznaczone te opcje i jak podpięte wtyczki? Zaznaczyłem pierwszą opcję i podpiąłem czarną wtyczkę (tylne głośniki) do zielonego gniazda i owszem działały one, jednak przednie podpięte pod mikrofon (nie jest wyciszony, co widać na screenie) nie działały. Probowałem z zaznaczoną tylko pierwszą opcją, jak i dwoma na raz.

thumb_498c9d661e585000585363.jpg- dla tego typu głośników dobrą opcję wybrałem? Na 5.1 też raczej nie działaly.

Instrukcji do glosników nie mam. Płyt żadnych też, dostałem same głośniki.

Proszę o pomoc :frowning:


(witek-pl) #2

Wybierz konfigurację dla "kwadrofoniczne". Twój zestaw to 4+1. Jedna wtyczka do głośniki przednie + subwoofer, druga do głośników tylnich.


(Gutar) #3

Zaznaczyłem Kwadrofoniczne. Zaznaczyłem także obie opcje z pierwszego scrina i podlączyłem przednie glosniki do wtyczki mikrofonu, a tyle do pierwszej wtyczki (środkowa zostaje nie użyta). Działają teraz tylko te tylne i subwoofer, a przednie nie...


(witek-pl) #4

Do mikrofonu nie wpinaj. Kwadro wpina się, przednie do zielonej, tylnie do czarnej (lub inny kolor), gniazdo mikrofonowe ma pozostac wolne. Jak nie będą działać tylnie zaznacz pierwszą opcję i ponownie zobacz.


(Gutar) #5

W takim razie dałem przednie do zielonego i tylnie do niebieskiego (taki mam środkowy). Niestety tylne nie działają. Kombinowalem takze z zzaznaczaniem opcji z tego pierwszego screena i nie chce działac...


(witek-pl) #6

Jaka karta muzyczna?


(Gutar) #7

Z Everesta:

KARTA DŹWIĘKOWA: nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

-- Dodane 07.02.2009 (So) 12:47 --

OK poradziłem sobie.

Nie wiem czy to coś pomogło, ale ściągnąłem te sterowniki http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10.html

Następnie TRZEBA BYŁO wyciszyć "wejście liniowe" u ustawieniach głośności i zaznaczyć w ustawieniach zaawansowanych "rear speakers connected to the line out". Oczywiście w tym przypadku REAR speakers czyli czarny kabelek podłączony jest do środkowego gniazda, w moim przypadku niebieskiego, a przednie glosniki do zielonego.

Działają wszystkie 4 :smiley: