Problem z głośnikami, dwa nie działają

Witam,

Mam oto taki problem, dostałem dziś głośniki Creative Labs FPS 1600 (oto one: http://www.tomshardware.pl/video/20020325/sound-06.html )

Są dwie wtyczki, zielona-przednie głosniki, oraz czarna-tylne. Podłączając zieloną wtyczkę do zielonego gniazdka z tyłu, a czarną do którejkolwiek z pozostałych dwóch, działają dwa przednie głośniki, a dwa tylne nie. Taka sama sytuacja jest gdy podłączę czarną wtyczkę do zielonego gniazdka, a zieloną do któregokolwiek z dwóch pozostałych - wtedy działają dwa tylne głośniki, a dwa przednie nie działają. Dobre info to takie, że żaden głosnik nie jest popsuty, złe to, że nie wiem jak zrobić, żeby działały wszystkie cztery.

Oto screen z właściwości głośności -> http://www.imagic.pl/public/pview/253293/problem.JPG

Ta tabelka wyskakuje po kliknięciu na ZAAWANSOWANE pod Głośnością główną. Jak powinny być prawidłowo zaznaczone te opcje i jak podpięte wtyczki? Zaznaczyłem pierwszą opcję i podpiąłem czarną wtyczkę (tylne głośniki) do zielonego gniazda i owszem działały one, jednak przednie podpięte pod mikrofon (nie jest wyciszony, co widać na screenie) nie działały. Probowałem z zaznaczoną tylko pierwszą opcją, jak i dwoma na raz.

thumb_498c9d661e585000585363.jpg - dla tego typu głośników dobrą opcję wybrałem? Na 5.1 też raczej nie działaly.

Instrukcji do glosników nie mam. Płyt żadnych też, dostałem same głośniki.

Proszę o pomoc :frowning:

Wybierz konfigurację dla “kwadrofoniczne”. Twój zestaw to 4+1. Jedna wtyczka do głośniki przednie + subwoofer, druga do głośników tylnich.

Zaznaczyłem Kwadrofoniczne. Zaznaczyłem także obie opcje z pierwszego scrina i podlączyłem przednie glosniki do wtyczki mikrofonu, a tyle do pierwszej wtyczki (środkowa zostaje nie użyta). Działają teraz tylko te tylne i subwoofer, a przednie nie…

Do mikrofonu nie wpinaj. Kwadro wpina się, przednie do zielonej, tylnie do czarnej (lub inny kolor), gniazdo mikrofonowe ma pozostac wolne. Jak nie będą działać tylnie zaznacz pierwszą opcję i ponownie zobacz.

W takim razie dałem przednie do zielonego i tylnie do niebieskiego (taki mam środkowy). Niestety tylne nie działają. Kombinowalem takze z zzaznaczaniem opcji z tego pierwszego screena i nie chce działac…

Jaka karta muzyczna?

Z Everesta:

KARTA DŹWIĘKOWA: nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

Dodane 07.02.2009 (So) 12:47

OK poradziłem sobie.

Nie wiem czy to coś pomogło, ale ściągnąłem te sterowniki http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10.html

Następnie TRZEBA BYŁO wyciszyć “wejście liniowe” u ustawieniach głośności i zaznaczyć w ustawieniach zaawansowanych “rear speakers connected to the line out”. Oczywiście w tym przypadku REAR speakers czyli czarny kabelek podłączony jest do środkowego gniazda, w moim przypadku niebieskiego, a przednie glosniki do zielonego.

Działają wszystkie 4 :smiley: