Problem z głośnikami - dziwne zakłócenia


(My Domain) #1

Witajcie. Mam problem z głośnikami, a mianowicie od kilku godzin dzieje się z nimi coś dziwnego. Nie mam pojęcia jak to dokładnie opisać, więc zrobię to najprościej jak się da. Kojarzycie co się dzieje z głośnikami kiedy położy się przy nich telefon komórkowy? Czasami dobiegają z nich wtedy takie charakterystyczne zakłócenia. I właśnie mniej więcej co minutę w moich dzieje się coś takiego, tyle tylko, że w pobliżu nie ma absolutnie żadnej komórki. Nie wiecie może co to może być i jak się tego pozbyć? Głośniki to subwoofer i dwie satelitki. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.


(enjoypoznan) #2

Mieszkasz w blokowisku czy domu wolno stojącym? W blokowisku takie rzeczy są możliwe o ile te zakłucenia nie są tak silne ze nie pozwalają słuchac czegokolwiek.


(My Domain) #3

W blokowisku, ale nigdy nic takiego się nie działo, a mam te głośniki już ponad rok.


(Neuromancer91) #4

a chodzi o takie charakterystyczne dźwięku typu pip-pip-piiiii-pip-pip-piiiiiiiiiii

(btw. jak ja to słysze w niespodziewanym momencie to aż mnie dreszcze przechodzą, nie wiem dlaczego :D)

kiedyś jak trzymałem komórke blisko aparatu cyfrowego to na filmiku z niego też było to słychać.

może np. za ścianą ktoś trzymać komórke i też możesz mieć od tego takie akcje

PS: dobrze że nie mam głośników... no ale mój k550i i tak ma flight mode :smiley:


(My Domain) #5

Tak.

Raczej mało prawdopodobne żeby to było od komóki za ścianą, bo mieszkam w szczycie bloku i nie mam sąsiadów za swoją ścianą. :stuck_out_tongue: Teraz sprawdziłam dokładnie i coś takiego dzieje się co około 30 sekund. Nawet kiedy wszystko wokół wyłączę, w tym też kompa, monitor itd. i zostaną włączone tylko głośniki. Ale kiedy przez głośniki podłączę słuchawki, to w słuchawkach wszystko jest w porządku. Wkurzające to jest niesamowicie.


(efazeti) #6

może głośniki się już "kończą" - jaki model masz?

ja na starych głośnikach (jakieś Media-Tech'y) też tak miałem, po wymianie głośników na ekranowane nawet jak komórkę położę przy samym głośniku to nie słychać absolutnie nic :slight_smile:


(My Domain) #7

Ale to są stosunkowo nowe głośniki, mam je od jakiegoś roku dopiero, może odrobinę dłużej i do tej pory bardzo je sobie chwaliłam. Model to Logitech X-230, więc chyba są w miarę porządne.


(enjoypoznan) #8

Głośniki które posiadasz mają ekranowanie. A z objawów których piszesz wynika że to są fale a'la komórkowe.

Ja mam czasami podobny objaw w kinie domowym. Równiez nie leży przy nim żaden telefon a czasami jest ten dzwięk.

Czy tam gdzie używasz komputera i głośników przechodzi blisko kabel od TV kablowej? Może masz w kompie tuner podłączony pod kablówkę itp?


(My Domain) #9

Nie.

Tak się teraz zastanawiam, czy to w ogóle możliwe, żeby np. ktoś na zewnątrz budynku albo w mieszkaniu nad lub pod moim używał jakiegoś urządzenia, które mogłoby wywoływać aż takie zakłócenia u mnie? Bo wcześniej nigdy nic takiego się nie działo, nic nie zmieniałam, nie przestawiałam, po prostu wczoraj wieczorem nagle się to zaczęło.


(enjoypoznan) #10

Bardzo możliwe. Skoro jest to dzwięk identyczny jak byś sam przyłożyl telefon do głośników. Może na dachu Twojego bloku postawili Ci staję bazową albo gdzieś blisko. :smiley:

Co do samych głośników sam miałem podobne a dokładnie X530. W nich miałem z kolei inny problem mianowicie były bardzo czułe na zakłócenia ze strony sieci elektrycznej. Konkretnie to jak np włączałem lampkę biurową to słyszałem taki "trzask".

A powiedz mi masz w swoim pokoju(blisko tych głośników) jakaś wieżę , TV itp? Z nimi wszystko ok? Nie wydają takich dzwięków?

Pozdrawiam!

PS: zakłócenia te nie świadczą o padaniu sprzętu! !!


(efazeti) #11

kasztanka no to troszkę dziwna i tajemnicza sprawa bo ja właśnie mam takie same głośniki :] szczerze mówiąc to nie wiem co może być powodem Twoich problemów


(My Domain) #12

Sama przyłożyła. :slight_smile:

Oby nie. :stuck_out_tongue:

Nie. Jedyne co stoi niealeko kompa z takich rzeczy to gitara elektryczna i wzmacniacz, ale z nimi raczej wszystko w porządku.


(Michal Kolatek) #13

Z tego co się orientuje to gitary elek mają podobną zasadę działania do magnesu, są budowane w oparciu o przetworniki (transformatory) które tworzą pole.

Masz internet radiowy?

u mnie w drugim kompie karta od radiówki powoduje zakłócenia.


(My Domain) #14

Ale to tak stoi już od dawna i nie było z tym wcześniej nigdy problemu, nawet kiedy gram na gitarze i mam włączonego kompa, a poza tym obie rzeczy nie są nawet włączone do prądu teraz, więc to chyba nie to. A net mam przez kablówkę.


(Neuromancer91) #15

Ale ten dźwięk to chyba są zakłócenia związane z łącznością GSM, więc może jednak warto tutaj poszukać przyczyny (chyba, że jeszcze jakieś inne rzeczy mogą wywołać takie zakłócenia)


(My Domain) #16

Na przykład jakie jeszcze rzeczy?


(enjoypoznan) #17

A widzisz. Kablówka a konkretnie jej kable maja skłonności do "łapania" fal "komórkowych" przez co na ich działanie narażone są urządzenia będące nawet w innym mieszkaniu. Dlatego pytałem czy w pobliżu kompa przebiegają jakieś kable od kablówki.

Jak nadal sie tak będzie działo to hmm.... URTiP?

Pozdrawiam!

PS: sory za tego przyłożył , tutaj dominuje większośc samców i tak jakoś z rozpędu. :smiley:


(My Domain) #18

Kurcze, już się ucieszyłam, że to się skończyło, napisałam stosownego radosnego posta, a tu lipa. Znów to samo. :frowning:

Spoko, nie gniewam się. A wręcz jestem już do tego przyzwyczajona, bo z jakiegoś powodu na forach często biorą mnie za faceta. Ciekawe. :wink:


(enjoypoznan) #19

Nie wiem jak można by samodzielnie rozwiązac ten problem. :?

Ale to nic strasznego więc się nie przejmuj.

Wesołych świąt , szczęśliwego nowego , zadowolenia z kompa i szybkiego łącza. :smiley:


(Neuromancer91) #20

Moim zdaniem jednak ktoś z sąsiadów używa telefonu, albo czegoś innego co używa łączności GSM, bo ten dźwięk słychać (moja kamera go łapie :D) jak dzwonie, właczam/wyłączam telefon, jak wysyłam SMSa, itp.

Jest to pewnie komunikacja telefonu z nadajnikiem.