Problem z głośnikami - nie wszystkie działają

(Parkour Cywiski) #1

Witam.Mam problem z głośnikami Creative a550. Działają mi tylko 3 z 5 + subb. Nie mam pojęcia czemu. W grach,w muzyce,w filmach nic .. kartę dźwiękową kupiłem specjalnie pod 5.1 z 6 wejściami ( a mam tylko 3 ),zaktualizowane wszystko.Pomógłby ktoś?

(Drobok) #2

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj w poście otwierającym temat

(XMan) #3

Rozwiń problem…

(Parkour Cywiski) #4

próbowałem na Winampie media player. Nie tylko przy słuchaniu na internecie ale również przy wszystkich rzeczach związanych ze słuchaniem ( gry,muzyka itd ) Na drugim załączniku wysyłam ustawienia. A co do wykrzykników to tylko przy karcie sieciowej.

Beztytułu.jpg

(Juniorek) #5

przepnij wtyk od tylnych głośników w szare złącze… w tej chwili masz je podpięte jako głośniki 7.1 bez głośników tylnych… dlatego ci nie grają…

(Parkour Cywiski) #6

nie bardzo rozumiem,wybacz,nie bardzo znam się na tym

(Juniorek) #7

ehh… tak jak napisałem… przepnij wtyk od tylnych głośników w szare gniazdo na karcie dźwiękowej… (z “czarnego” w szare)… jaki kolor wtyku… chyba czarny… jak coś to zrób zdjęcie tyłu karty dźwiękowej oraz zdjęcie wtyków od głośników…

(Parkour Cywiski) #8

proszę.Tam gdzie jest podpięte to jest kolor do koloru

Kable.jpg

(Juniorek) #9

w ustawieniach głośników w panelu karty dźwiękowej kliknij na “młotek” i daj scree`na, bo widocznie coś masz przestawione w ustawieniach, że głos leci Ci na boczne a nie na tylne

(Parkour Cywiski) #10

56f57bf9b0393_motek.thumb.jpg.75181f1d44proszę

(Juniorek) #11

oka… ostatnia szansa, panel obok zegarka, prawym myszki na :głośniku"–> urządzenia do odtwarzania–> jedziesz na głośniki i dajesz konfiguruj. tam wybierasz na 5.1 i wszystko na “tak”. następnie dajesz konfiguruj i sprawdzasz jak masz opisane gniazda.

z tego co widzę w 7, w konfiguracji 5.1 czarny wtyk powinien służyć jako dźwięk z głośników bocznych, więc powinienieś go wpiąć w w “szare” wejście.

p.s.

czy w tej konfiguracji jak dajesz test głośników z panelu ustawienia dźwięków windows masz sygnał?

(Parkour Cywiski) #12

mam sygnał ale z innych głośników albo w ogóle

(Juniorek) #13

spróbuj przepiąć czarny kabel pod inne wejście i wtedy zlookać…

dla pewności możesz jeszcze po kolei podpiąć pojedyńczo kabelki pod zielone wejście i sprawdzić czy głośniki działają…

testuj je w panelu samego windowsa.

ew. jeżeli tylne/boczne nie będą działać pod żadnym z wejść tylko pod zielonym to karta walnięta.

(Parkour Cywiski) #14

wiesz,próbowałem i jakoś działają ale raz dobrze raz nie

(Drobok) #15

Pytanie czy twoje oprogramowanie generuje dźwięk 5.1,  Gdy włączysz któryś z efektów powinieneś słyszeć coś w każdym głośniku. Gdy klikniesz w głośnik na tym obrazku powinieneś mieć na nim dźwięk testowy.