Problem z głośnikami - nie wszystkie działają

Witam.Mam problem z głośnikami Creative a550. Działają mi tylko 3 z 5 + subb. Nie mam pojęcia czemu. W grach,w muzyce,w filmach nic … kartę dźwiękową kupiłem specjalnie pod 5.1 z 6 wejściami ( a mam tylko 3 ),zaktualizowane wszystko.Pomógłby ktoś?

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj w poście otwierającym temat

Rozwiń problem…

próbowałem na Winampie media player. Nie tylko przy słuchaniu na internecie ale również przy wszystkich rzeczach związanych ze słuchaniem ( gry,muzyka itd ) Na drugim załączniku wysyłam ustawienia. A co do wykrzykników to tylko przy karcie sieciowej.

 

 

Beztytułu.jpg

przepnij wtyk od tylnych głośników w szare złącze… w tej chwili masz je podpięte jako głośniki 7.1 bez głośników tylnych… dlatego ci nie grają…

nie bardzo rozumiem,wybacz,nie bardzo znam się na tym

ehh… tak jak napisałem… przepnij wtyk od tylnych głośników w szare gniazdo na karcie dźwiękowej… (z “czarnego” w szare)… jaki kolor wtyku… chyba czarny… jak coś to zrób zdjęcie tyłu karty dźwiękowej oraz zdjęcie wtyków od głośników…

proszę.Tam gdzie jest podpięte to jest kolor do koloru

Kable.jpg

 

 

w ustawieniach głośników w panelu karty dźwiękowej kliknij na “młotek” i daj scree`na, bo widocznie coś masz przestawione w ustawieniach, że głos leci Ci na boczne a nie na tylne

56f57bf9b0393_motek.thumb.jpg.75181f1d44proszę

oka… ostatnia szansa, panel obok zegarka, prawym myszki na :głośniku"–> urządzenia do odtwarzania–> jedziesz na głośniki i dajesz konfiguruj. tam wybierasz na 5.1 i wszystko na “tak”. następnie dajesz konfiguruj i sprawdzasz jak masz opisane gniazda.

 

z tego co widzę w 7, w konfiguracji 5.1 czarny wtyk powinien służyć jako dźwięk z głośników bocznych, więc powinienieś go wpiąć w w “szare” wejście.

 

p.s.

czy w tej konfiguracji jak dajesz test głośników z panelu ustawienia dźwięków windows masz sygnał?

mam sygnał ale z innych głośników albo w ogóle

spróbuj przepiąć czarny kabel pod inne wejście i wtedy zlookać…

 

dla pewności możesz jeszcze po kolei podpiąć pojedyńczo kabelki pod zielone wejście i sprawdzić czy głośniki działają…

testuj je w panelu samego windowsa.

 

ew. jeżeli tylne/boczne nie będą działać pod żadnym z wejść tylko pod zielonym to karta walnięta.

wiesz,próbowałem i jakoś działają ale raz dobrze raz nie

Pytanie czy twoje oprogramowanie generuje dźwięk 5.1,  Gdy włączysz któryś z efektów powinieneś słyszeć coś w każdym głośniku. Gdy klikniesz w głośnik na tym obrazku powinieneś mieć na nim dźwięk testowy.