Problem z głośnością mikrofonu na Skype

(Osimaru) #1

Witam.

Mam problem, a mianowicie głośność nagrywanego dźwięku jest za niska.

Posiadam laptopa MSI CX61, Windows 7 x64 mam najnowsze sterowniki Realtek HD Audio, sprawdzałem na kilku mikrofonach - Różnicy praktycznie nie ma. Sytuacja jest najbardziej uciążliwa podczas rozmów na skype, bo rozmówca praktycznie mnie nie słyszy - często szum jest głośniejszy niż mój głos.

Głośność nagrywania w ustawieniach karty dźwiękowej ustawiam na maksimum, w skype wyłączyłem automatyczne dostosowywanie głośności (co ciekawe przyciszając w skype o 10%, wycisza mi mikrofon na poziomie karty do ok 40%). Zakupiłem ostatnio kolejny mikrofon (Media-Tech MT390), ale na nim jest jeszcze gorzej, ledwo mnie słychać nawet gdy trzymam go jak najbliżej.

Próbowałem reinstall sterowników, ale nic to nie dało.

(askow) #2

Nie wiem jak w 7, w windows 8 - panel sterowania, dźwięk. nagrywanie, mikrofon, właściwości - zwiększ wydajność mikrofonu dało u mnie poprawę. Nie jest to to samo, co zwiększenie głośności nagrywania.    

(Osimaru) #3

We właściwościach mikrofonu, w zakładce poziomy - suwak mikrofon jest na max, zwiększenie drugiego (zwiększenie wydajności mikrofonu w dB) powoduje jedynie więcej szumu.