Problem z głosnym zasilaczem zasilaczem Akyga

Witam posiadam zasilacz LPK19-30 460 W prawdopodobnie Akyga i problemem jest to że chodzi głośno chyba na 100% niezależnie od obciążenia pomimo że teraz mam zmniejszone taktowanie procka czterordzeniowego na 1,6 ghz. Jak temu zaradzić żeby go wyciszyć czy regulator obrotów SilentiumPC Fanster dało by się tu zastosować lub jakieś inne rozwiązanie ??

michall35 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Prawdopodobnie to błąd konstrukcyjny wentylatora lub jego zużycie.Zobacz czy łopatki wentylatora nie ocierają o obudowę.

Akyga to czarna lista, więc się nie dziwię, że są problemy :slight_smile:

Zasilacz ma tylko rok więć to przyczyna prawdopodobnie konstrukcyjna i chyba tego ze chodzi na 100% cały czas

Jak temu zaradzić żeby go wyciszyć czy regulator obrotów SilentiumPC Fanster dało by się tu zastosować lub jakieś inne rozwiązanie ??

Wymienić wentylator na jakiś inny.

michall35 , nieważne czy ma dzień, miesiąc, rok czy dziesięć lat - zasilacz to padaka. Ale skoro nie chcesz wymieniasz i nie boisz się odpalać kompa na takim zasilaczu, to zostaje fanswap.

czyli regulatora obrotów nie polecacie? Jeśli wymienić wiatrak to jaki jest godny uwagi??

A jaki tam masz typ (80, 92, 120mm) i w jakiej cenie. Cichy jest Enermax UTCB12 ew. jakiegoś Noiseblockera

Nie widzę specjalnie sensu fan-swapa w zasilaczu z czarnej listy. Tutaj to zasilacz trzeba wymienić a nie wentylator :wink:

czy taki wyntylator da rade w moim zasilaczu jaki polecacie?? AAB SUPER SILENT FAN 12 CICHY WENTYLATOR 13dB , SilentiumPC Zephyr 120 -CICHY WENTYLATOR- 13,6dB

Zdecydowanie Silentiumpc, sam mam i jest ok, a AAB to szit, albo nie działa od razu, albo się po tygodniu popsuje.

womperm , to chyba miałeś farta z AAB.

OK więc zdecydowałem się na wymiane wiatraka jak narazie ale powiedźcie czy jak one sie regulują według temperatury to czy nie będa chodziły na maxa jak według nich to będzie za wysoka temp. tak miałem z wiatrakiem pc spartan na procka i musiałem dokupić regurator obrotów i teraz jest prawie niesłyszalny a temp procka jest ok. ??

Dodane 01.03.2012 (Cz) 16:47

Kupiłem wiatrak silenciumps mistral i niestety nadal jest głośno ponieważ ma on 1500 obrotów i w pionie chodzi w miare ok- dośc głosno chodzi i dużo wieje natomiast zamontowany w poziomie mniej wieje i do tego słychać łozysko czyli nie nadaje sie do poziomu… a po graniu czuc zasilacz i jest ciepły.

Niestety musze zmienic zasilacz jaki polecacie ma być naprawdę cichy myśle że te 450w powinno wystarczeć. co sądzicie o tym TRACER Highlander 500W Cichy PPFC 120mm!!

Moja konfiguracja to procesor athlon II x4 640 2,0 . 2 gb ram. ati radeon hd 5670