Problem z gniazdami PCI

Witam. Wymieniałem dziś kartę sieciową ( w to samo gniazdo PCI gdzie była stara ) jednak windows jej nie widział. Wsadziłem ją w drugie wolne gniazdo i to samo. Dopiero jak wyjąłem kartę dźwiękową i na jej miejsce wsadziłem sieciową windows ją “zobaczył”. Czyli jest tak jakby 2 gniazda mi nie działały. Co zrobić ? Dzięki :smiley:

Sprawdź kondycje styków i gniazd(kurz i śniedź)…

a gdy włożysz kartę dźwiękową do tego portu co porzednio miałeś kartę sieciową???

To nie widzi jej. Czego bym nie podpiął pod te pozostałe porty to nie ma nic. A jeszcze wczoraj były sprawne.

To nie żaden kurz bo jeszcze wczoraj w tych slotach chodziły bez problemu karty.

oczyść karty i zloty może coś pomoże, a jak nie no Podaj model MoBo to coś poradzimy

płyta to as rock 775i945GZ

Ona ma Dźwiękową i sieciową zintegrowaną to po co ci na PCI

Po to, że sieciową muszę mieć inną bo neta mam z access pointa a dźwięk chciałem mieć lepszy i dlatego mam inną kartę. Po prostu chcę zapytać czy ktoś ma jakiś pomysł jak naprawić te dwa sloty pci które nie widzą żadnej karty a przedwczoraj jeszcze widziały. Proste.

czyli ta dodatkowa to bezprzewodowa ?? zresetuj ustawienia CMOS (BIOS). wsadź tylko jedną kartę za jednym razem, zajrzyj do menadżera urządzeń - są jakieś wykrzykniki, znaki zapytania itd. ??

Może być coś w Menadżerze urządzeń sprawdź