Problem z gniazdkiem od mikrofonu na jack w komputerze

Witam mam taki problem. Miałem Podłączoną kamerkę do wtyczki tam gdzie gniazdko przy laptopie na wejście mikrofonu. Zawadziłem nogą i się to jedno gniazdko rozwaliło trochę plastiku i jakieś metalowe kółko z 2mm na początku. Gdy włożę mikrofon to się pokazuje że wtyczka jest włączona ale jak daje rejestrator dzwięku i mówię to nic potem nie słychać żeby coś było nagrane poruszam jack w tym gniazdku to czasami zaskoczy. Mój laptop to acer Extensa 5630EZ. Co mam zrobić :

-da się jakoś wymienić to gniazdko ?

  • czy trzeba całą kartę dzwiękową wymieniać ?

  • Ile to będzie kosztowało ?

Mam jeszcze gwarancje na 1.5 roku da to coś ?

Proszę o szybką odpowiedz !!

Nie pozostaje ci nic innego jak wymienić gniazdo na nowe. Zależy jak mocno jest połamane w środku i co zostało wyrwane z płytki. Awarię usuniesz poprzez odpłatną naprawę np. w serwisie tego kompa. Gwarancja leży sobie nadal w szufladzie i czeka na usterki nie spowodowane z winy użytkownika.

acha czyli wymienić to jedno tylko gniazdko bez wymieniania całej karty sieciowej ? A czy można to samemu zrobić ? bo w serwisie pewnie będzie kosztowało to z 50 zł ale dzięki za poradę

sieciowej? chodzi ci oczywiście o dźwiękową …

to zależy jak jest wyłamane gniazdo. Sugeruję jednak, żeby zajął się tym serwis lub ktoś kto obraca się w temacie lutowania, obwodów drukowanych itp. Zapłacisz i będziesz miał zrobione, liczę że dobrze.