Problem z gniazdkiem sieciowym i routerem

Witam!

Mam wraz z sąsiadem internet netii dzielony przez router d-link dsl-542t. Robię w swoim mieszkaniu remont więc chcę poprowadzić kabel sieciowy do sąsiedniego pokoju. Zakupiłem kabel, mam założoną włyczkę i gniazdo podtynkowe. Gdy podłącze kabel do routera internet nie działa. Pokazuje się komunikat ograniczona łączność lub brak łączności, lecz dioda w routerze świeci, co jakiś czas tylko na chwilkę gaśnie. Kabel i gniazdo jest ok. Każda żyła jest sprwadzona. Jak mam zrobić żeby w gniazdko zadziałało?

Z góry dziękuje za pomoc.

Witam, musi być gdzieś zamieniona kolejność żył (miałem dokładnie tak samo). Jeżeli masz możliwość załatwienia testera kabli - polecam - ułatwia życie. Sam się długo męczyłem i w końcu się udało.

Kabelki są w takiej samej kolejności we wtyku i gnieździe :expressionless:

Zmień kolejność :slight_smile:

KLIK

tu masz dwa standardy… obydwie końcówki kabla muszą być w tym samym standardzie… jeśli tak jest zaciśnij nowa końcówkę bo mogłeś czasem zrobić coś niedokładnie…

Założyłem nową końcówkę, sprawdziłem każdą żyłę i nadal to samo. Może to wina gniazdka?

czy wraz z kablem sieciowym idzie obok kabel zasilający? jeżeli tak to może on zakłócać sygnał. Jeszcze jedno, jakiego rodzaju masz rozciągnięty ten kabel sieciowy>?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.