Problem z Gnumerikiem

mam dwa problemy pierwszy na który mi ktoś odpowiedział ale nie zdążyłem zrobić a post został skasowany :frowning:

po instalacji na windowsie 98 wyskakuje mi błąd :

plik libgtk-win32.2.0-0.dll jest połączony z brakującym ekportem comdlg32.dll : PrintDlgExw

a drugi problem to tak iż jak zainstalowałem gnumerika na windowsie xp to chodzi normalnie ale ma problemy z drukowaniem mianowicie drukuje ale wszystkie napisy do góry nogami :smiley: pomóżcie prosim

użyj programu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=88&id=1125

po zainstalowaniu i uruchomieniu zaznacz problemy.

skanuj by znaleźć problemy, następnie napraw problemy.

Następnie zapisz kopię rejestru i napraw.

niestety nie pomogło teraz do wszystkiego doszło wieszanie się czy drukowaniu

przywróć kopię z kopi zapasowej, którą zapisałeś w programie.

Plik zapisany i prawy przycisk myszy scal.

przywróciłem kopie :slight_smile: drukować drukuje ale dalej do góry nogami :confused:

sprawdź ustawienia drukarki.

jeśli nie pomoże uruchom ponownie komputer i na początku uruchamiania systemu wciśnij klawisz f8, następnie z wiersza poleceń uruchom wiersz poleceń (? - nie pamiętam dokładnie), chodzi o to, żeby uruchomić komputer w dosie. W wierszu poleceń należy wpisać

regedit /restore

wybrać datę poprzedzającą czyszczenie rejestru.

nie no udało mi się przywrócić rejest tym programem ale tak jak miał na początku problemy z drukowaniem tak ma dalej

jakie masz ustawienia drukarki

ustawienia w windowsie czy w programie ??

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 7:29

i o które ustawienia ci konkretnie chodzi, bo sprawdzałem i szukałem czegoś co mogło by odpowiadać za powiększanie trzcionki i obracanie jej do góry nogami ale nie znalazłem :confused:

Podaj model drukarki

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 13:38

Zainstalowałem ten program w wersji 1.7.1 PL. Wydruki faktycznie wychodzą do góry nogami.

Wchodzimy w plik -> ustawienia strony -> strona .

Tam mamy funkcję ułożenie strony i ustawiamy ją jak nam pasuje.

W podglądzie sprawdzamy jak mamy ustawienie wydruku.

Wcześniej można zaznaczyć obszar wydruku.

Dodatkowo musimy wprowadzić rozmiar papieru na dowolny i zmieniamy rozmiar na szerokość 29,7 oraz szerokość 21 cm.

model mojej drukarki to HP LaserJet 1160

zrobiłem tak jak napisałeś ale nic nie pomogło :confused: tym razem obciął wszystkie wyrazy wzdłóż o połowę o odwrucił do góry nogami :confused:

a z podglądem na wydruku jak to wygląda?

Pokaż screen lub wydrukuj do pdf.

Jaka wersja programu?

na wydruku wygląda to normalnie tak jak powinno ale drukuje do góry nogami

z czego mam pokazać screen z podglądu brukowego ?

wersja gnumerika to 1.7.6