Problem z google pod firefoxem,szuka przez *.com a nie *.pl

Witam,

kiedyś chciałem coś wyszukać korzystając z google.com. Po wejściu na google.pl wybrałem opcję “Google.com in English”. Wtedy przełączyło się na wesję *.com.

Następnie jak już znalazłem to co chciałem to kliknąłem " Go to Google Polska" w celu przywrócenia polskiej wersji. I ta się przywróciła. Jednak tylko na chwilę. Teraz gdy chcę coś wyszukać przez wyszukiwarkę z poziomu firefoxa (ta obok paska adresu) to wyniki zawsze pokazują się w wersji http://www.google.com

Jak przywrócić wyszukiwanie przez google.pl

Zaznaczam, że próbowałem zmieniać opcje językowa w googlu, ale wygląda mi to na jakiś problem w przeglądarce.

Po lewej stronie okienka wyszukiwarki w firefoxie jest ikonka google i strzałka rozwijająca listę wyszukiwarek. Kliknij to, zarządzaj wyszukiwarkami - przywróć domyślne.

Z wyszukiwarkami w Firefoxie jest ciężko. Nawet dodanie nowej jest kłopotliwe. Nie to co w Operze :smiley:

Swego czasu, gdy używałem jeszcze tego zamulacza miałem dodatek Add to Search Bar.

Po jego zainstalowaniu po prostu wchodzisz na google.pl, klikasz prawym na pasek wyszukiwania (na stronie), Add to search bar… i ok.

To tak w sumie na przyszłość, dla nowych wyszukiwarek, bo kolega mnie uprzedził :stuck_out_tongue:

Niestety opcja “przywróć domyślne” jest nieaktywna…

Ja nie dodawałem nowej wyszukiwarki ani nie kombinowałem nic z szukajkami w firefoxie. Poprostu będąc na stronie google zmieniłem na wyszukiwanie w google.com

Wyczyść ciasteczka.

Dla ułatwienia można skorzystać np. z rozszerzenia CookieKiller aby usunąć ciasteczka tylko dla domeny google.com.

Heh takie proste a tak trudno na to wpaść. Dzięki oczywiście pomogło wyczyszczenie ciastek.