Problem z grą przeglądarkową - długo wczytuje się

Od pewnego czasu mam problem z wczytywaniem się gier przeglądarkowych. Ikariam - wszystko wczytuje się z opóźnieniem tak jakbym miał wolny internet. Myślalem, że to coś z przeglądarką chrome, ale wyczyściłem ją, zresetowałem - dalej to samo. Spróbowałem innej przeglądarki - Internet explorer - podobnie długo się wczytuje jak w chrome. Windows 10 home.
Mam też drugi komputer z windowsem 7 i trzeci z windowsem 10 home - tutaj wszystko chodzi normalnie, szybko. Internet mam w porządku, wszystko inne działa, prędkosć jest dobra. Prosiłbym o pomoc, bo nie da się tak grać i muszę drugi komputer włączać do rozrywki :slight_smile:

Spróbuj czyszczenia przeglądarki i flash (jak gra jeszcze jego używa)?

Spróbuj porównać wyniki internetu na poszczególnych komputerach, puść np:
speedtest na tym i innym PC, zobacz czy jest widoczna różnica.
Uruchom cmd i porównaj wyniki między PC:
ping pl.ikariam.gameforge.com -n 60

1 polubienie

Laptop win 10:
Minimum = 31ms, Maximum = 2965ms, Średni = 568ms. Nic niezgubione
time kilka razy jest dobrze i raz gorzej, np 38ms, 33ms, 2927ms, 43ms, 33ms, 31ms, 1959ms (pierwszych kilka wierszy podałem)
był problem ze zrobieniem speed testu - długo strona sie wczytywała. Ściąganie 5,8Mb/s ping 46, wysyłanie 12

Stacjonarny win 7:
minimum 28ms, maksimum 99ms, średni 33ms, nic nieutracone.
speedtest 241Mb/s, ping 16, wysyłanie 20

Na laptopie coś jest nie tak widać. Karta sieciowa się popsuła? Co mogę zrobić, żeby zdiagnozować?

Zrób standardową procedurę z działu bezpieczeństwo bo wygląda mi to na syf w komputerze:

Wyczyść i będzie dobrze