Problem z grą - Wolfenstein II: The New Colossus

Wyjaśnię, bo tylko chaos się zrobił. Nowy Wolfenstein wymaga karty obsługującej DirectX 12 albo Vulkan. Ty masz kartę graficzną, która obsługuje tylko DirectX 11 albo OpenGL więc w domyslnych trybach jej nie odpalisz. Musisz wymienić kartę graficzną by móc grać w tę grę.

Jedynym sposobem byś mógł odpalić tryb OpenGL jest podobno dopisanie do opcji uruchamiania na Steam +r_renderapi 0. Nie mam pewności czy to działa, ale spróbuj i daj znać czy poszło.

Opcje uruchamiania znajdziesz klikając na grę na liście steam prawym klawiszem myszki, wybierając potem właściwości, klikając na przycisk “opcje uruchamiania” i tam wpisujesz podaną linijkę.

Tryb OpenGL mocno obcina klatki, jest niewydajny. Ja na Radeonie 6870 nie byłem w stanie grać w poprzednią część, także nie licz na mega płynność.

Powodzenia

1 polubienie

K***a
więc zostaje wymiana karty na lepszą

Niestety. Do płynnego grania na ustawieniach wysokich, ale nie maksymalnych minimum to 1060 6GB lub RX 580. Gra ma apetyt na VRAM i przy mniej niż 4GB płynność spada.

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,0,,8143O1157018.1111434,8144O971250.530869/1/

Proszę. Do wyboru, do koloru. GTX 1060, jak i RX 580. RX droższe niestety o 200-300 zł.

zapraszam do wątku odnośnie nowej karty :slight_smile:
https://forum.dobreprogramy.pl/t/ktora-katra-lepsza/547038

1 polubienie

sebuś sebuś sebuś, ty chyba ignorujesz swoją inteligencje

najwięcej w porównaniu do czego ? całego zestawu ?
taka ciekawostka HD 6850 pobiera 130w a 6870 160-170w
tu widać problem po pierwszym screenie autora
nowy wolf chodzi całkowicie na Vulcanie tak jak wszystkie przyszłe gry wydawane przez Bethesda
Vulcana, ktory jest obsługiwany od GCN 1 wzwyż tak samo jak DX 12 oraz od GTX 6xx
a ty wyjeżdżasz z zasilaczem

No widać. Ale spytałem… bo dużej rzeszy ludzi nie działało, bo zasilacz za słaby. To było hmmm… takie pytanie… W tym problemie okazało się zbędne. No i co?

wItam ja mam podobne okno lecz inne dane ze tak napisze sami zobaczcie co to moze byc ? karta AMD Radeon r9 380 direcx 12

Według mnie - możliwe że nie mam racji - lub masz za mało ramu lub za mało pamięci na karcie - tak na moje oko mi sie wydaje.
Spróbuj przeinstalować grę…

1 polubienie

Zaktualizuj sterowniki i test, potem sprawdź czy karta ma wsparcie vulcan api (jak patrzę, to seria R9 ma):

A na DX12 trzeba by pewnie wymusić wystartowanie np. modyfikując skrót na pulpicie.

1 polubienie

ram mam 8gb ddr5 a karta ma 4gb nie sadze by to miao byc przyczyna

sterowniki karty zaktualizowaem pomoglo gra odpalona dzieki

1 polubienie