Problem z Grafiką DirectX

Siemano, mój problem polega na tym iż gdy włączam obojętnie grę opierającą się na na DirectX w pierwszych kilku minutach grania nie mam zastrzeżeń ! lecz po kilku minutach grafika tak słabnie że lece klatkami Prosze o szybką pomoc !

Z góry dzięki !

Na początek zainstaluj najnowszy DirectX: http://www.softpedia.com/get/System/OS- … able.shtml i napisz jeszcze w jakich grach/grze występuje problem, jaki komputer, jaki system itp. ale z góry mogę ci odpowiedzieć, że jak problem z tym Direct’ em dotyczy gry counter strike to słyszałem od znajomego kolegi, który w to gra, że pomaga przełączenie z DirectX na OpenGL w opcjach gry.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Może to Ci pomoże dobreprogramy.pl - zobacz temat - “Prawidłowa instalacja biblioteki DirectX”

Zaleca się instalację biblioteki DirectX po każdorazowej instalacji sterowników do karty graficznej i karty dźwiękowej.

A sprawdzałeś temperatury karty?

a więc tak, Nowe biblioteki dla DirectX nie pomagają ;( zaraz sprawdzę temperatury jak co dam znać :slight_smile:

Dodane 20.10.2009 (Wt) 13:41

A i jakim programem sprawdzić temperature i jak :wink:

Polecam najnowszego GPU-Z 0.3.6. W zakładce “sensors” masz temperatury. Włącz program, zminimalizuj, włącz grę, w momencie zacinania włącz z tray’a GPU-Z i podaj odczyt temperatur (najwyższa głównie).

Możliwe, że procesor się przegrzewa: pobierz Core Temp. Włącz, zminimalizuj, włącz grę, w momencie zacinania włącz z tray’a odczytaj temperatury.

Jaki zasilacz (marka, model, moc), karta graficzna, procesor, płyta główna? Jaką grę uruchamiasz? Na wszystkich się tak dzieję?

Gram w Tibie Więc moim zdaniem dziać sie tak nie powinno.

Mój secik: Proc: Celerion D 2,4

512 MB RAM

RADEON 9250.

Zaraz obadam temperaturki ! Jak coś napiszcie jakie moge kupić nowe karty graficzne ;] coś czuje że to ona daje dupy .

Dodane 20.10.2009 (Wt) 18:47

Core Temp - nie zna mojego proca :frowning:

GPU - Wchodzę w zakładkę sensors i widzę jakieś 2 czerwone paski ? wątpię żeby chodziło o temperaturę :wink:

Dodam jeszcze że przy zmianie na OpenGL - jest lepiej ale np : przy przechodzeniu z poziomu na poziom (chodzi o schody) gra zacina się na sekundę i znów normalnie i to też mnie irytuje, Nie mniej jednak proszę o pomoc w sprawie DirectX.

Zainstalować sterowniki do grafy, w Tibi przełączyć na DX5, limit fpsów dać na 60 - powinno działać.

W zmianie grafiki też pomóc?

Ale przemyśl czy warto,

Moim zdaniem każde pieniądze w komputer są tego warte ; )

W DX5 jest cienko jeszcze gorsze FPS`y ehh już nie wiem co robić lecz proszę o dalsze propozycje !

Koło tych czerwonych kresek powinna być napisana temperatura :wink:

To może być już wina “doczytywania” się poziomów. Powodów jest wiele: leciwa i dość niezadbana (nieczyszczona) karta graficzna i procek, śmieci, lagi itd. Polecam dokładnie “wypucować” komputer. Po prostu otwierasz obudowę, dmuchasz sprężonym powietrzem (bądź płucami :wink: ), aż wyleci główny kurz. Patyczkami do uszu wycierasz dokładnie każdy wiatraczek (na procesorze, grafice głównie). Nie musisz niczego wyjmować. Na końcu możesz jeszcze przelecieć odkurzaczem (nie dotykaj podzespołów!). Powinno znacznie zbić temperaturę i poprawić komfort pracy (ciszej, szybciej). Kiedy ostatnio go czyściłeś?

No twoim zdaniem, ale zauważ, że to bardzo stary sprzęt nie warto w niego wsadzać pieniędzy :))

Podaj jaki masz zasilacz (moc i marka) i model płyty głównej

Temperatur nie widac ;(

Komputer Wyczyszczony żadnych zmian narazie nie zakładam obudowy . Zasilacz: Marki Deer moc 350 v Model DR-B350ATX

, Karta graficzna AtI RADEON 9250 , Proc Celerion D , Płyte główną zaraz podam po restarcie , niewiem czy dzieje sie też tak w innych grach wiem że napewno w Fable gdzie z początku nie było komplikacji. W dalszym ciągi prosze o pomoc !

Dodane 22.10.2009 (Cz) 12:43

Nazwa płyty głównej: ASRock P4i45GL/GV/PE

Dowiedziałem sie również :

  • Temperatura Procesora około 72 - 67

-Temperatura plyty głównej około 31

Jeżeli chcesz zmienić grafikę zasilacz koniecznie też musisz wymienić.

na jaki ?

Mam jeszcze inne wyjście na monitor zintegrowane z płytą główną ale nie działa sa jakieś do tego sterowniki ?

może działa wydajniej ?

Temperatura spadła do max 50 ;]

Grafikę polecam Ci, Geforce 7300GT 256mb DDR3

Zasilacz, myślę że Fortron 350 spokojnie starczy.

Może zacznijmy od tego jakimi pieniędzmi dysponujesz :)?

myśle że na takie coś 200 zł starcza (patrzyłem ceny na allegro :stuck_out_tongue_winking_eye: )

temperatura te max 50 jest dobra ? i watpie czy DDR3 mam chyba tylko DDR

Nie bój się DDR3 na karcie nie ma nic wspólnego z tym, że płyta główna ma DDR,

Tak dobra,

Myślę, że trafnym wyborem byłby ten geforce i ten zasilacz.

Tylko pamiętaj ta grafika wersja 256mb z DDR3.

Nie daj sobie wcisnąć wersji 128mb z znacznie wolniejszymi DDR2.

Ja posiadam obecnie Palit Geforce 7300GT 256mb DDR3 Sonic i jestem bardzo zadowolony : ).

Zobaczysz komputer dostanie kopniaka :D, tylko koniecznie wymień razem z kartą zasilacz.

No i tego celerona na intel pentium można zmienić : P.

Myśle że intele narazie nie zafunduje sobie Ostatnio kupiłem lustzanke i jestem spłukany i tak 200 zł będzie godnie przeznaczone a i celer na Tibie wystarczy ; )

I pytanko :] Ile kosztował by taki intelek ?

Dzięki za pomoc ;]

Dodane 22.10.2009 (Cz) 18:55

i jak można jakieś Linki z produktami które mógłbym zakupic Pozdrawiam ;))