Problem z grafiką GF 5500FX (nv4_disp.dll)

Witam

Mam problem ze sterownikiem ekranu nv4_disp. W czasie grania w jakąkolwiek grę po chwili zawiesza mi kompa. Czasem następuje reset, a czasem wywala mi komunikat o tym, że sterownik ekranu przestał działać. Poczytałem trochę forum ale nie znalazłem nic pomocnego… Stery do karty graficznej mam najnowsze, z ramem wszystko w porządku (przeskanowane programem MemTest), w rejestrze zrobiłem porządek RegCleanerem, ale to też nie pomogło… :confused: Wcześniej myślałem, że to jakiś wirus, ale dałem na forum logi i ponoć są czyste. Brakuje mi juz pomysłów, co z tym zrobić…

System: Win XP, SP2

Procek: AMG Athlon XP 2600+ , 2.08 GHz

Grafa: GeForce FX 5500 (stery 163.75. Pobrane ze strony Nvidia.pl, więc na chwilę obecną najnowsze)

Płyta: ASRock K7VT4Apro

RAM: 512 MB

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

złe stery za nowe instaluj do 56.72, poprzednie skasuj i przeczyść kompa drivercleanerem z pozostałości

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Zastosuj wersję steru max 84.21 i powinno grać.

Wcześniej dokładnie odinstaluj stary ster, restart kompa i uruchom kompa na sterze systemowym XP.

Instaluj nowy.

Warunek - wszystkie pliki muszą być ze steru 84.21, czyli jak instalator zapyta czy zastąpić nowszy plik dasz na tak.

Z uruchom komenda dxdiag i zrób testy.

Przeinstalowałem stery do grafiki. DxDiag przeprowadził pomyślnie wszystkie testy, jedyne do czego się przyczepił to ten komunikat:

Ściągałem stery z licencją WHQL wiec nie wiem czemu się burzy o ten certyfikat… Granie jakoś sie udawało przez dłuższy czas ale po około 20 minutach (to dobry wynik! Zwykle wywala sie po 5 minutach :D) Znowu to samo; zanik dźwięku, a następnie zamrożenie obrazu i błąd…

Edit:

Instalator nie pytał, czy nadpisać nowszy plik. Pewnie udało się usunąć cały poprzedni sterownik…

Tym się nie przejmuj, raczej nie tu problem.

A jak tam temperatury wszystkiego? - porządna konserwacja kompa.

Czy problem jest tylko na jednej grze ?

Co robiłeś, po czym to się zaczęło.

Może zasilacz.

Dysk

Uszkodzenie karty grafiki.

Inne.

wrzuć te sterowniki:

version 56.64

jedyne które pozwalają mi a raczej moim siostrom :stuck_out_tongue: ) na użytkowanie tej karty… każde inne powodują problemy…

Wrzuciłem stery 56.64 i trochę się poprawiła stabilność (jednak kosztem wydajności :D). Pograłem jakieś 2 godziny i znowu padło.

@JNJN: Temperatury są w normie, komp jest czyściutki w środku, grafa ma własny wiatraczek, problem występuje we wszystkich grach. Zaczęło się chyba w momencie w którym bawiłem się programami do obróbki filmów (tylko proste zadania, jak zgranie z kasetki DVM na dysk a potem na płytę). Zasilacz 350W. Co do dysku to nie wiem… Ma jakieś 3 miesiące więc nie powinno się z nim nic dziać. Uszkodzenie grafy chyba odpada, bo dxdiag nie wywala żadnych problemów… ZAŁAMKA!

marka?

sprawdzałeś karte na innym kompie??

moze jest uszkodzona??

kręciłeś?

karty nie kręciłem i na innym kompie działa. Na sterach 56.64 działa już stabilnie. Dzięki za pomoc :smiley: