Problem z grafiką i z uruchamianiem systemu

Witam!

Mam następujący problem, po włączeniu komputera, pokazuje się to co zawsze na starcie czyli zliczanie pamięci itd. zaraz po tym pokazuje się komunikat

“System failed to boot several time before” i że za 10sek. załaduje domyślne ustawienie BIOSU. Po tym czasie komputer się restartuje i włącza normalnie. Zjawisko to nie występuje za każdym razem. Zazwyczaj ma miejsce gdy komputer jest dłużej wyłączony. Od razu zaznaczam, ze wymiana baterii na płycie nie pomogła, jak również stawianie systemu na nowo. Pozdrawiam

Podkręcałeś coś??? :o

Ja miałem podobne problemy na ECSie tyle że potem nie wstawał… :lol:

możliwe że bios ci klęka .spróbuj go zaktualizować

Wejdź do biosu i załaduj domyślne ustawienia (Load Setup Defaults), wychodząc zapisz zmiany.

też możliwe, ale lepiej nie rób tego sam, bo będą nowe wydatki…

a kto mu pomoże niech się chłopak uczy

Nigdy nie próbowałem niczego podkręcać. Domyślne ustawienia już nie raz stosowałem i zapisywałem zmiany ale nic nie pomagało. Myślę, że aktualizacja Biosu to będzie ostateczność więc na razie szukam innego rozwiązania. Dziękuje za pomoc.

Dodam jeszcze, że parę dni temu siadła mi karta graficzna, tzn. działa dopóki nie musi generować bardziej skomplikowanej grafiki, system wyświetla dobrze ale grać się nie da ( screenqi5.th.jpg ). Niestety problem z bootowaniem pojawił się dużo wcześniej niż zepsuła się grafika. Pozdrawiam

Panowie zmieniłem kartę graficzną tą uszkodzoną Radeona 9550 na nowego 9600 i problem z bootowaniem chyba zniknął bo na razie włącza się normalnie. Pozdrawiam

to jest to…

Jeżeli grafa siadła to wynika z tego wszystkiego, że i płyta główna też została uszkodzona… ja miałem podobnie, tyle, że z procem, wymiana proca na niby pomogła, ale nie rozwiązywało to kłopotu, pomogła tylko wymiana płyty głównej.

wyczyść dobrze radiator i wwentylator na karcie bo lubi się kurzyć

Wszystko co dobre szybko się kończy…Jak uruchomiłem teraz kompa wszystko idzie ładnie do momentu ładowania systemu zaraz po tym ekran gaśnie i pojawia się komunikat w stylu " poza zakresem" ale system się włącza bo słychać w głośnikach dźwięk Windy. Komunikat ten wygląda tak samo jak informacja np: “no signal na” ekranie kiedy jest niepodpięty do karty graficznej. Teraz muszę pracować na starej karcie bo tamta nie działa… Jutro chyba zabiorę się i postawie system z nową kartą może to pomoże.

motyldarek:

Stara kart ma chłodzenie pasywne, poza tym jest czysta i nie zakurzona.

Pozdrawiam, wiem że może trochę nieczytelnie opisuję, więc w razie niejasności proszę pisać.