Problem z grafiką po podłączeniu 4 GB ram

(Gregory541) #1

witam jestem posiadaczem płyty głównej GIGABYTE GA-EQ45M-S2 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-eq45m-s2_20/ i mam pewien problem . Gdy podłącze 4 GB ramu trace grafike tak ,że mi sie monitor nie odpala i wyskakuje brak sygnału , jeśli są 3 kości czyli 3 GB jest ok ale przy 4 już jest kicha.

płyta główna ma zintegrowany układ graficzny X4500 (Intel GMA X4500) i jeśli wymienił bym ją na jakąs pod PCI-e problem by znikł ? BIOS wczoraj resetowałem i nic to nie zmieniło.

aha i takie coś:

lepsza była by Intel GMA X4500 co ma 360 ram zintegrowana czy jakaś pod PCIE co ma 256 mb ? nie chodzi mi o gry tylko różnice wydajności.

(falcon89) #2

Czy nowy moduł jest na pewno sprawny/

Podłącz tylko ten nowy moduł pamięci i sprawdź czy problem też będzie występował.

(Gregory541) #3

a jeśli tak to jest możliwe iż modół jest zepsuty ?

Dodane 07.09.2013 (So) 10:30

i drugie pytanie co do kart graficznych czy lepsza jest zintegrowana co ma 360 MB ram czy na PCIE z 256 MB ram ?

(falcon89) #4

Podłącz tylko nowy moduł pamięci i sprawdź czy komputer uruchomi się.

Wydajność karty nie jest uzależniona od ilości pamięci.

Prawie każda zewnętrzna (na pci-e) karta graficzna będzie wydajniejsza od zintegrowanej.

(Gregory541) #5

odpala sie ale bez obrazu tzn nie pokazuje biosa ani nica ale chodzi

Dodane 07.09.2013 (So) 11:17

raz odpaliło i w Windowsie 7 ultimate pokazało iz zamontowano 4 gb wiec chyba działa tylko dziwi mnie to iż pokazywało że 3007 Mb dostępne a nie 4 gb a powinno być z 36500 mb +/- lecz po kilku minutach odpaliło niebieski ekran i znowu problem z odpaleniem przy 4 kościach. kupiłem Radeon HD2600 PRO 256MB Sapphire może wtedy bd obraz jak wyłącze w biosie zintegrowana mając 3 GB i zrobie by działa na pcie a potem dodam kość 4.

(igrek) #6

Czyli kość uszkodzona, nowe też trafiają się uszkodzone, też miałem taki przypadek że prosto ze sklepu była uszkodzona, co do ilości wykrywanej pamięci to zintegrowana grafika ci ją pożera.

(Rovou5hou) #7

Spawdź wszystkie moduły RAM (razem i oddzielnie) Memetestem i Prime 95. Wygląda na walniętą pamięć. Co do ilości wykrywanej w Windows 32-bit bywa różnie, maksymalnie to na ogół wartość między 3,2 - 3,5 GB. Zależy od płyty głównej.

Jeszcze jedno, integry nie mają własnej pamięci. Zabieraja dla siebie systemową, więc instalując dedykowaną kartę graf. zwolnisz część pamięci dla systemu.

(Gregory541) #8

jeśli jeden moduł RAM jest felerny to wszystkie nie działają czy tylko by go nie wykrywało ???

a tak poza tematem co sądzicie o Radeon HD2600 PRO 256MB Sapphire ?? (nie chodzi o jakies zawansowane gry czy coś tego typu)