Problem z grafiką po podłączeniu 4 GB ram

witam jestem posiadaczem płyty głównej GIGABYTE GA-EQ45M-S2 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-eq45m-s2_20/ i mam pewien problem . Gdy podłącze 4 GB ramu trace grafike tak ,że mi sie monitor nie odpala i wyskakuje brak sygnału , jeśli są 3 kości czyli 3 GB jest ok ale przy 4 już jest kicha.

płyta główna ma zintegrowany układ graficzny X4500 (Intel GMA X4500) i jeśli wymienił bym ją na jakąs pod PCI-e problem by znikł ? BIOS wczoraj resetowałem i nic to nie zmieniło.

aha i takie coś:

lepsza była by Intel GMA X4500 co ma 360 ram zintegrowana czy jakaś pod PCIE co ma 256 mb ? nie chodzi mi o gry tylko różnice wydajności.

Czy nowy moduł jest na pewno sprawny/

Podłącz tylko ten nowy moduł pamięci i sprawdź czy problem też będzie występował.

a jeśli tak to jest możliwe iż modół jest zepsuty ?

Dodane 07.09.2013 (So) 10:30

i drugie pytanie co do kart graficznych czy lepsza jest zintegrowana co ma 360 MB ram czy na PCIE z 256 MB ram ?

Podłącz tylko nowy moduł pamięci i sprawdź czy komputer uruchomi się.

Wydajność karty nie jest uzależniona od ilości pamięci.

Prawie każda zewnętrzna (na pci-e) karta graficzna będzie wydajniejsza od zintegrowanej.

odpala sie ale bez obrazu tzn nie pokazuje biosa ani nica ale chodzi

Dodane 07.09.2013 (So) 11:17

raz odpaliło i w Windowsie 7 ultimate pokazało iz zamontowano 4 gb wiec chyba działa tylko dziwi mnie to iż pokazywało że 3007 Mb dostępne a nie 4 gb a powinno być z 36500 mb +/- lecz po kilku minutach odpaliło niebieski ekran i znowu problem z odpaleniem przy 4 kościach. kupiłem Radeon HD2600 PRO 256MB Sapphire może wtedy bd obraz jak wyłącze w biosie zintegrowana mając 3 GB i zrobie by działa na pcie a potem dodam kość 4.

Czyli kość uszkodzona, nowe też trafiają się uszkodzone, też miałem taki przypadek że prosto ze sklepu była uszkodzona, co do ilości wykrywanej pamięci to zintegrowana grafika ci ją pożera.

Spawdź wszystkie moduły RAM (razem i oddzielnie) Memetestem i Prime 95. Wygląda na walniętą pamięć. Co do ilości wykrywanej w Windows 32-bit bywa różnie, maksymalnie to na ogół wartość między 3,2 - 3,5 GB. Zależy od płyty głównej.

Jeszcze jedno, integry nie mają własnej pamięci. Zabieraja dla siebie systemową, więc instalując dedykowaną kartę graf. zwolnisz część pamięci dla systemu.

jeśli jeden moduł RAM jest felerny to wszystkie nie działają czy tylko by go nie wykrywało ???

a tak poza tematem co sądzicie o Radeon HD2600 PRO 256MB Sapphire ?? (nie chodzi o jakies zawansowane gry czy coś tego typu)