Problem z grafiką przy odtwarzaniu filmów! Pomocy ;)

(Biermi77) #1

Witam!! Mam pewien problem i nie moge sobie z nim poradzic...podczas włączania filmów jakimkolwiek programem i jakiegokolwiek formatu obraz jest dziwny...a dokładniej to jest taki ciemny i tak jakby nasycony...wgrywałem kodeki, pozniej zobaczyłem ze tak sie stało...uninstalowalem wszystkie kodeki aby rozwiązać problem ale to nic nie dało...obraz nadal był taki sam... ponownie zainstalowałem chyba 2 większe kodeki (jeden z nich ace....) i problem nadal nie zniknął...moze mozecie poradzić jakiś program do ustawiania obrazu podczas oglądania filmów?? PS. OBRAZ NA MONITORZE (NP.PULPIT) JEST TAKI JAK POWINIEN BYć !!

(Miniuka) #2

no to odinstaluj te wszystkie kodeki

zrób porządek np. Easy Cleanerem

następnie zainstaluj ffdshow oraz AllPlayer’a

ew. do dźwięku AC3Filter

(Meason) #3

stery do grafy też przeinstaluj. Spróbuj jakieś starsze lub nowsze

(Biermi77) #4

Mam zainstalowanego ffdshow…allpalyera nie ale to nie o odtwarzacz chodzi…a moze to przez real alternative?? (kodek do RMVB)?? zaraz przeinstaluje stery do grafiki…wezme te firmowe zainstaluje bo jak narazie to mam ściągnięte z neta do nVidia ale zawsze na nich mi normalnie chodzilo…zobaczymy co jest pięć zaraz…zaraz napisze :wink:

(Elenka1984) #5

bIERmi77 poszperaj w ustawieniach karty graficznej… :slight_smile:

Jeżeli kartą graficzną jest GeForce to:

W ustawieniach (tam gdzie masz ustawienie rozdzielczości monitora)… Kliknij w zaawansowane… Zobaczysz tam (jeżeli masz sterowniki do nVidii) zakładkę z logo z nVidii oraz nazwę twojej karty graficznej… Kliknij na tę zakładkę… Jeżeli masz widok nowoczesny, to przełącz się na klasyczny… Jak przez to przejdziesz… to wyszukaj “Ustawienie nakładki wideo”, w tym panelu znajdziesz “Wyreguluj kolory”… Odpal jakiś plik wideo i spróbuj pobawić się ustawieniami…

Ale po co zakładać dwa tematy??

(Biermi77) #6

bo chciałem dostać jak najszybciej odpowiedź…i tematów to ja mam chyba 4 takie same…nie wiedziałem ze dostane tak syzbko odpowiedź… i tez nie wiedziałem gdzie dokładnie umieścic moj problem

(Elenka1984) #7

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 014#936014

(Biermi77) #8

Uważam temat za zamknięty…byjamniej na tej stronie…dalsze info mozna znaleźć na linku podanym przez KahlanAmnell’a