Problem z grafika Radeon 9550

Mam problem. Mam radeona 9550. Od pewnego czasu dzieje sie z nim cos dziwnego. Po dluzszej pracy na monitorze pojawiaja sie dziwne plamy. Po chwili nic juz prawie nie widac. Jak wylacze kompa i uruchomie od nowa jest dobrze ale po pewnym czasie robi sie to samo.

Czy to moze byc od przegrzania np grafiki. Co z tym zrobic??

Jeśli podkrecałeś grafikę to przywróć oryginalne ustawienia

Nic nie podkrecalem.

Caly czas dzialal na tych samych ustawieniach. A to wyszlo samo z siebie.

Możliwe że sie przegrzewa , sprawdzić czy kręci się wentylator na grafice, możliwe że radiator “zaklejony” kurzem , rozebrać przeczyścić , wymienić paste miedzy radiatorem a rdzeniem GPU

Najlepszy zbyt jest w tym wszystkim ze na niej nie ma wentylatora :slight_smile:

Ale dzieki za porade

w takim razie najgorszą wiadomością dla Ciebie może być że karta kończy swoją żywotność , niestety karty graficzne przeznaczone do gier jak i do pracy z wymagającą grafiką powinny mieć dobre chłodzenie , częste przegrzewanie się karty skutecznie skraca jej żywotność, możliwe że zamontowanie wentylatora poprawi funkcjonowanie tej karty.

Mam tą samą kartę (Radon 9550 pro.) co ty i na mojej jest zamontowany radiator i wentylator, pujdz z nią do dobrego sklepu komputerowego to może będą mieli jakiś odpowiedni lub najwyżej zamówią :slight_smile:

no to masz bardzo ciekawą grafe :wink: :lol: :lol: hihihihihi