Problem z grafiką - słaba jakość roślinności w grach

Witam. Nie wiem, czy ktoś kiedykolwiek miał taki problem jak ja. Odkąd pamiętam to na kilku kartach graficznych i na kilku komputerach jakich miałem zawsze był ten sam problem. Prawie w każdej grze roślinność wygląda beznadziejnie. Teraz mam PALITA 8800GT 512MB 256-bit i to samo. Dodam, że we wszystkie gry gram na max grafice tak, że już więcej się nie da. W Panelu Sterowania NVIDIA wszystkie opcje dotyczące jakość grafiki też są włączone. Grafika ustawiona jest na najlepszą jaka tylko może być. Próbowałem również grać z włączonym maksymalnym antyaliasingiem i z maksymalnym filtrowaniem tekstur, ale bez skutku. Poniżej podaje screeny z 3 gier: Crysis, Gothic 3 i Assassins Creed. Wszystkie gry z grafiką maksymalną, najgorzej jest chyba w crysisie. Sprawdźcie sami.

crysis2008070910165337do2.th.jpgcrysis2008070910194790hj5.th.jpgcrysis2008070910195959pe4.th.jpgcrysis2008070910200996es1.th.jpgcrysis2008070910212712yy5.th.jpggothic32008070910335035qz2.th.jpggothic32008070910342503ge8.th.jpggothic32008070910343246ee0.th.jpgassassinscreeddx9200807us6.th.jpgassassinscreeddx9200807fl9.th.jpg

Nie powiecie mi chyba, że to jest normalne i że taka grafika musi być. Gdy oglądam screeny z gier, choćby z crysisa to wszystko wygląda idealnie. Nie wiem czemu tak u mnie jest.

PS. Ostatni screen z Crysisa (ten 301kb) jest z włączonym antyaliasingiem 16xQ. Gra miała wtedy 3fps a jakość i tak nie była lepsza.

Vista->Direct 10?

A co do screenów na stronach.Najczęściej chyba pochodzą z takich maszyn że poezja.Nie ma co porównywać ze zwykłym domowym pecetem.

Własnie … oni jak testuja gre to na takich kompach ze pała mieknie xD a masz Viste i Direct 10 ???

Pamiętaj, że niektóre screeny (szczególnie w czasopismach, ale nie tylko) są nieco podrasowane w Photoshopie albo są renderowane przez twórców. Poza tym nigdy nie robi się takich zbliżeń, bo takie krzaczki to zazwyczaj płaskie tekstury :x .

Karte masz dośc dobrą , a jaki masz procesor i ile pamięci ?

Człowieku.Już nie czepiaj się tej roślinności.Nie ma wielu gier w których twórcy skupiali się naprawdę na roślinności, taka prawda.Zadaj sobie pytanie co jest ważniejsze.A jak patrze na Twoje screeny to mi miło się robi bo ja o takich mogę pomarzyć.

Nie jest źle :smiley:

Procek Intel Pentium Dual Core E2160 2,8ghz, 2GB RAM. Sprawdzałem również Crysisa na viście w DX10 (też na very high) i jest to samo. Sterowniki mam oczywiście najnowsze.

Więc więcej nie wyciągniesz (kup lepszą/podkręć starą kartę), choć to drugie jest mniej efektywne.

Co do roślinek w grach to raczej tylko graficzna ma coś do mówienia, chociaż to jak napisali rośliny w grze to już tego nie zmienisz żadną kartą.

Ale Crysis, jedna z najbardziej wymagających gier i jedna z najlepszych pod względem grafiki a tu taka roślinność, aż się wierzyć nie chce. I to chyba nie jest wina grafiki bo testowałem niedawno na karcie kuzyna ASUS GF 8800GT (warta ok 600zł). Testowałem na tej droższej karcie i było to samo.

Jeśli tak została roślinność napisana to żadna karta tego nie zmieni.

Mówiłem już.

A co do najlepszych gier.Też już mówiłem.Twórcy nie zawsze skupiają sie “wystarczająco” na rzeczach “mniej ważnych” m. in. roślinności.