Problem z grafiką Ubuntu 7.10, rozmazany, zdublowany pulpit

(Dawiddek55) #1

Witam!

Mam problem poniewaz zainstalowałem Ubuntu wczoraj, grzebałem cos w ustawieniach, ale nic nie zmieniałem.Po ponownym uruchomieniu Ubuntu ekran był rozmazany, niedało się nic doczytać, były jakby 4 ekrany naraz połączone ze soba.Dziś reinstalka systemu i znow to samu :expressionless: :expressionless: :expressionless: .Windows XP chodzi normalnie.Czego to przyczyna???

(matiit) #2

Jak zreinstalowałeś to masz tak od razu?

(Dawiddek55) #3

nie, po instalce robie restart, ok działa, ale po nast. razie juz nie.

(matiit) #4

Mógłbyś jakieś zdjęcie zrobić?

(Dawiddek55) #5

niestyety nie mam czym zrobic fotki :expressionless: aparatu nie posiadam, printscreen chyba w tedy nie będzie działał :expressionless:

Ale chyba wiem czego to przyczyna, to chyba jak zmieniam rozdzielczość, to poźniej nie odpala, domyslna by mi pasowała ale z prawej jest wtedy czarny pasek, a z lewej przycina.A Zcy dołoby sie z lini poleceń zmienić rozdzielczość??Jeżeli tak to jaki kod?????Bo mam cos takiego przy starcie jak Ubuntu recovery i wtedy uruchamia sie linia polecen.A jakby zmienic środowisko graficzne na KDE to by sie tak nie działo???

EDIT:znalazłem, jak wygląda GRUB, moj jest podobny, tylko na samy dole jest Windows XP

to ta: http://reve51.files.wordpress.com/2007/09/grub.jpg stronka.

(matiit) #6

co do rozdzielczości: Zainstaluj najpierw sterowniki do karty graficznej.