Problem z grafiką Ubuntu 7.10, rozmazany, zdublowany pulpit

Witam!

Mam problem poniewaz zainstalowałem Ubuntu wczoraj, grzebałem cos w ustawieniach, ale nic nie zmieniałem.Po ponownym uruchomieniu Ubuntu ekran był rozmazany, niedało się nic doczytać, były jakby 4 ekrany naraz połączone ze soba.Dziś reinstalka systemu i znow to samu :expressionless: :expressionless: :expressionless: .Windows XP chodzi normalnie.Czego to przyczyna???

Jak zreinstalowałeś to masz tak od razu?

nie, po instalce robie restart, ok działa, ale po nast. razie juz nie.

Mógłbyś jakieś zdjęcie zrobić?

niestyety nie mam czym zrobic fotki :expressionless: aparatu nie posiadam, printscreen chyba w tedy nie będzie działał :expressionless:

Ale chyba wiem czego to przyczyna, to chyba jak zmieniam rozdzielczość, to poźniej nie odpala, domyslna by mi pasowała ale z prawej jest wtedy czarny pasek, a z lewej przycina.A Zcy dołoby sie z lini poleceń zmienić rozdzielczość??Jeżeli tak to jaki kod???Bo mam cos takiego przy starcie jak Ubuntu recovery i wtedy uruchamia sie linia polecen.A jakby zmienic środowisko graficzne na KDE to by sie tak nie działo???

EDIT:znalazłem, jak wygląda GRUB, moj jest podobny, tylko na samy dole jest Windows XP

to ta: http://reve51.files.wordpress.com/2007/09/grub.jpg stronka.

co do rozdzielczości: Zainstaluj najpierw sterowniki do karty graficznej.