Problem z grafiką w Crysisie!

(Bloczek84) #1

Mam taki problem podczas grania w crysisa po jakimś czasie wyskakują jakieś dziwne kolorowerzeczy tzn. ekran zmienia kolory lub robi sie czarny czasami totalna zwiecha a czasami jak wyjdę do pulpitu i wrócę do gry to wszystko jest z powrotem ok. Temperatury podczas grania 62-72 st. Na razie ten problem zauważyłem tylko w crysisie. O co może chodzić?

(adam749) #2

Podaj temperaturę grafy??

(Kambor4) #3

Podaj konfigurację komputera.

:slight_smile:

lukasz84 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Cosik Ktosik) #5

RivaTuner ma opcję zrzucania wartości temperatur podczas grania do pliku. Możesz potem podejrzeć jaką miałeś temperaturę. To wygląda na przegrzewanie się grafy.

Masz jakieś dodatkowe wentylatory do zasysania chłodnego powietrza do obudowy? Jeśli nie to takowe zamontuj.

(Bloczek84) #6

mam jeden wentyl z tyłu obudowy karta graficzna geforce gigabyte 8800GT zalman procek c2d 2.66, 2 GB ram geil zasilacz chieftec 560W. temperatury podałem w stresie 62-72 stopnie.

(Chrucik) #7

Podkręcałeś Pan grafikę ?? Może rdzeń/pamięci przetaktowane... :slight_smile:

(Bloczek84) #8

fabrycznie podkręcona.

(klopas) #9

przeczyść kompa... za pewne to gigabyte z rewizji pierwszej... musisz ją downclock-ować :wink:

(Bloczek84) #10

Z tego co mi gościu mówił to ona jest na pamięciach samsunga. A co masz na myśli mówiąc o przeczyszczeniu kompa?

(Chrucik) #11

Wyczyść z kurzu pędzelkiem / sprężonym powietrzem.

Mógłbyś "pożycz" od kogoś wydajniejsze chłodzenie i sprawdzić czy są nadal problemy ??

(klopas) #12

przedmuchaj syf z wiatraczków itp... najlepiej sprężonym powietrzem ale wątpie żebyś takie coś posiadał...

czyli ta gorsza... musisz zniżyć zegary w rivatuner... wtedy błędy znikną...

(Bloczek84) #13

o ile mam obniżyć zegary, żeby nie stracić na wydajności?