Problem z grafiką w grach

Witam. Mam taki problem. kupiłem nie dawno temu geforca fx 5500 i wszystko dobrze chodziło do pewnego momentu kiedy musiałem przeinstalować system. Po przeinstalowaniu systemu i zainstalowaniu sterowników oryginalnych co były dołączone do kartu graficznej to max rozdzielczość jaką miałem to była 640x480. po zainstalowaniu starszych sterowników wszystko szło, do póki nie włączyłem jakiegoś filmu obraz zaczął mi wygasać na 2 sekundy i potem z powrotem wracał do normalnego. Ale dziś grając grając w grę po chwili zaczął mi sie obraz zamazywać i tak skakać, różne rzeczy mi znikały. po wyłączeniu i ponownym włączeniu gry było dobrze ale tylko na 2 minuty i wszystko z powrotem się psuło. Ja posiadam płytę główną z AGP 4x. Bardzo proszę o pomoc.

z góry dziękuje :smiley:

Zainstalowany directx? Mam tą samą kartę i stery z płyty dołączonej a zainstalowałem normalnie

tak mam zainstalowanego. directx-a 9

Uruchom narzędzie VDOTool i zobacz w poszczególnych zakładkach czy directx nie raportuje błędów.

piotrek94 , pobierz i zainstaluj ForceWare 56.72 (kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/). Użyj również programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jeżeli sam zabieg instalacji ForceWare 56.72 nie pomoże, to:

Instalowałeś jakieś kodeki do filmów ?

Jeżeli tak, to odinstaluj je (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy). Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Pobierz i zainstaluj kodeki FFDShow. Uruchom ponownie komputer.