Problem z grafiką w grach

A u góry po lewej do jakiej temperatury dochodzi w tym teście?

Wyłącz komputer, wyciągnij wtyczkę, wyjmij kartę graficzną, jak masz (albo możesz kupić teraz) porządną pastę termoprzewodzącą to zdejmij radiator z karty i wyczyść wszystko dokładnie (rdzeń, radiator i wentylator), jeżeli nie masz pasty to zdejmij sam wentylator i przeczyść z zewnątrz radiator i wentylator, złóż wszystko do kupy i zobacz czy coś się zmieni.

Wentylatory w budzie wydaje się, że normalnie chodzą?

A gdzie mogę dostać taką pastę ??

W sklepie komputerowym. Dobre i dość tanie to Arctic Cooling MX-2 (albo jeszcze lepiej 3), Arctic Silver 5 czy Zalman ZM-STG1, nie bierz tego co Ci wcisną sprzedawcy, jak nie mają powyższych past, to najpierw zapytaj nas, czy to co mają nadaje się do kupienia (czyli weź ich ofertę).

A ktoś by mógł mi bardziej przybliżyć jak to zrobić bo jestem zupełnie zielony w tej dziedzinie :expressionless: moja karta to GF 9600 GT jak by co :wink:

Myślę że to nie jest wina chłodzenia karty bo mam taką samą i chodzi bez problemu , być może trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz .

Myślę że to nie jest wina chłodnicy bo mam taki sam samochód i chodzi bez problemu , być może trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz .

Co to za zdanie?

avanger15, masz może znajomego, który trochę zna się na komputerach? Możesz sprawdzić swoją kartę na innym komputerze? Wyczyścić z zewnątrz z kurzu nie jest trudno, wyłączasz z prądu, otwierasz budę, wyciągasz kartę graficzną i odkurzaczem czyścisz ją, z nakładaniem pasty jest już trochę więcej zabawy.

niestety nie mam nikogo takiego ;/

No to wyłączasz komputer z prądu, otwierasz budę, wyciągasz kartę graficzną (nie na siłę, odkręć śrubkę, odchyl plastik przy płycie i dopiero ciągnij) i odkurzaczem czyścisz ją, podobnie w środku budy odkurzasz ze szczególnym uwzględnieniem wentylatora i radiatora na procesorze.

Ale w tym wentylatorze za mocno siedzią śróby także nie rozkręce tego, a poza tym nie objaśniłeś tego zbyt dokładnie ;/

Jak będziesz ostrożny to sobie spokojnie poradzisz. Wentylatorów odkręcać nie musisz, tylko kartę graficzną z płyty wyjąć, resztę odkurz odkurzaczem ze szczotką.

Ja już tak kiedyś robiłem i pomogło na chwile (tydzień czy ileś tam, nie pamiętam :P) ale to się pojawiło znowu. Jest jeszcze jedna sprawa bo jak instalowałem grę to przed instalacją wyskoczyło okienko w którym były napisane: minimalne wymagania do tej gry, zalecane parametry i opis mojego sprzętu oraz przy tym była jeszcze ocena “świetnie” czyli mój komp powinien uciągnąć tą grę na najwyższych detalach, ale tak nie jest bo gdy ustawie high detal to jak są normalne obiekty tzn: żołnierze, pojazdy, budynki to wszystko chodzi w dość płynnie, ale gdy przesunę widok (bo to jest RTS) na drzewa to zaczyna się strasznie ciąć, nie wiecie co to może być ??