Problem z Grafiką w Grach

Witam , mam problem z grafiką w grach a mianowicie gdy wchodzę do gry działa ona poprawnie lecz gdy tylko zmienie na ustawienie wyższę lub Najwyższę to zaczyna sie problem zaczynają mi migac po całym ekranie paski / kwadraty w kolorach tęczy i pomaga tylko zmiana rozdzielczości lub detali na niższe . Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej ze strony nvidia .

Karta Graficzna ; GeForce GTS 250

Procek ; Intel Core 2 quad 2,40ghz Q6600

Robiłem Format systemu myślałem ze virusy są przyczyną lecz to jednak nie to . Monitor wymieniałem rok temu ale działo sie to na starym i nowym monitorze wiec to tez nie monitor .

dodaję screena z gry z tym problemem ; http://postimg.org/image/5dbldhk3x/

Proszę o pomoc :slight_smile:

Jaki masz zasilacz (marka + moc)?

Sprawdzałeś czy karta się nie przegrzewa?

Jeżeli masz możliwość przetestuj kartę na innym komputerze.

Zasilacz posiadam Chieftec 500W . Karta była testowana na innym komputerze i było w porządku . Jak sprawdzić czy karta sie nie przegrzewa ?

Sprawdź np. programem HWMonitor jakie temperatury osiąga karta podczas normalnej pracy jak i pod obciążeniem.

Próbowałeś zainstalować starsze sterowniki? Twoja karta do najnowszych i najmocniejszych nie należy więc nie wiem czy jest sens instalacji najnowszych sterowników.

Czy karta nie była podkręcana? Jeżeli tak przywróć domyślne ustawienia.

karta przy przeglądaniu stron internetowych ma 60-65 stopni C .

Czyli jest za wysoka, spróbuj ją nieco przeczyścić.

I tez zauwazylem ze gdy gra chodzi na full detalach to karta ma okolo 75 stopni i gdy migaja te linie kwadraty na kolorowo to po chwili ekran sie robi czarny a potem pojawia sie komunikat “sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność”

Przeczyść kartę i sprawdź czy temperatury ulegną obniżeniu.

Stała temperatura jest teraz 52 stopnie . Ale nadal wystepuje problem w grach ;/

http://postimg.org/image/6d5ub5k83/

Dodane 14.06.2013 (Pt) 18:49

czy jak pisałes zainstaluj starsze sterowniki mogą być z przed roku ? czy jeszcze starsze ?

Możesz spróbować tych sprzed roku. Czy karta nie była podkręcana?

nie nie była podkrecona . ona była kupiona w salonie nowa i odrazu była oddana do naprawy ale po przyjsciu z naprawy było wszystko ok

Dodane 14.06.2013 (Pt) 19:19

Po zainstalowaniu starszych sterownikow jest to samo ;/ . Czy moze to byc wina RAMU ? (mam 2gb)

Nie, to jest definitywnie problem z kartą graficzną jak dla mnie - problem leży albo w gnieździe na płycie głównej (może je spróbuj też przeczyścić) albo w pamięci karty graficznej (może być uszkodzona).

Gniazdo zostało wyczyszczone :slight_smile:

Dodane 14.06.2013 (Pt) 19:47

lecz to nic nie pomogło