Problem z grafiką


(Matik177) #1

Mam pytanie, bo mam karte geforce 9400M G i w programi everest w zakladce ekran=>procesor graficzny mam nvidia SLI i jest to wylaczone. Czy mozna to jakos wlaczyc? Bo czytalem ze przyspiesza to dzialanie grafiki i wydluza czas pracy laptopa. W ogole o co chodzi z tym SLI? Jak wlacze ten status SLI to zwykla karta przestanie dzialac czy jak to jest bo ja nie czaje?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f4 ... c55bc.html


(Lukasz R1) #2

A mam pytanie :Wiesz co to jest SLI ? Jest to połączenie dwóch kart graficznych tego samego producenta a ty masz chyba laptopa a tu nie dołożysz drugiej karty więć nie użyjesz tej opcji.


(Matik177) #3

Ale ta karta jest montowana tylko w laptopach, to po co byłaby ta opcja? Tu jest wszystko opisane pod haslem: Optymalne zarządzanie energią i wyższa wydajność

http://www.nvidia.pl/object/geforce_940 ... pu_pl.html

-- Dodane 14.07.2009 (Wt) 19:27 --

Technologia Hybrid SLI

Technologia NVIDIA Hybrid SLI® łączy moc przetwarzania procesora graficznego dla płyt głównych GeForce 9400M G z drugim układem GeForce, zwiększając wydajność grafiki i wydłużając czas działania notebookach na bateriach.


(Lukasz R1) #4

Ta opcja kolego jest zawsze w sterownikach nvidia i nawet jak masz jedną kartę to ona się pojawia.


(Matik177) #5

Już teraz chyba rozumiem. Czyli moge dokupić drugą kartę geforce i dołączyć do obecnej? Tylko w jaki sposób ją dołączyć przy laptopie? przez gniazdo pc w lapku czy jak?


(hevet) #6

Napisz model laptopa to okaże się czy możesz korzystać z dobrodziejstwa SLI.

W niektórych laptopach można mieć Hybrid SLI łącząc kartę zintegrowaną z dedykowaną. Podczas normalnej pracy, czyli przeglądanie internetu, słuchanie muzyki itp. działa tylko zintegrowana karta, włączasz grę uruchamia się dodatkowo dedykowana karta.

Opcja dokupienia drugiej karty i zamontowania jej w laptopie w Twoim wypadku odpada.


(Matik177) #7

Mam Acera Aspire 5737 Z z core 2 duo


(hevet) #8

Z tego co widać w opisach, laptop ma opcję Hybrid SLI. Opcję SLI możesz włączyć sterownikach NVIDIA, dokładnie w panelu sterowników. (PPM na pulpicie i Panel NVIDIA).


(Matik177) #9

Pobrałem ze strony nvidia najnowsze sterowniki do mojej karty zainstalowałem i zrobiłem aktualizacje indeksu wydajności systemu windows (klasyfikacja). Zmieniło sie na gorsze: wydajność pulpitu dla interfejsu windows aero. Miałem wynik 5,3 a teraz jest 4,5 :shock: Dlaczego tak się stało? Ten sterownik jest niedobry ?