Problem z grafiką

Mam mały kłopot z kartą graficzną. Powinna iść do wymiany ale narazie nie mam kasy na nową. Podczas gry grafika mi zwalnia i nie da się grać , nie na wszystkich grach tak się dzieje ale większość niestety :?

Podam parametry kompa.

Procesor Intel Celeron 1.7

256 RAM

karta graficzna to NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

Dodam jeszcze że często po wyjściu z gry mam komunikat że system ma za mało pamięci wirtualnej.

Są sposoby żeby podkręcić grafikę bez kupowania nowej karty i co z tą pamięcią wirtualną.

rzeczywiście na najnowsze gry już ta karta nie jest zbyt dobra. a w jakie gry ostatnio pogrywasz?

a wykonujesz dużo operacji? tzn programujesz czy coś w tym stylu? posiadasz dużo programów i gier z tej najnowszej półki?

nie ma za bardzo co podkręcić 8)

jak preferujesz gry to minum 512 mb pamięci musi być. optymalnym rozwiązaniem było by dokupić kostke ramu. jeżeli płyta pozwala na taką rzecz.

No cóż GTA 8) ale nie bardzi idzie wiadomo dlaczego :?

Sporo tego by się uzbierało :roll: no a gry mam faktycznie te bardziej wymagające.

Nic się nie da naprawdę zrobić?

A jeśli już mowa o nowej karcie to przy takich parametrach co mogę kupic?

przy słabej karcie graficznej z podstawową ilością ramu jak na gta to na prawde są problemy.

jakiś kompromis musi być 8)

proponuje najpierw podać konfigurację sprzętową twojego pc. możesz to zrobić tym programem:

everest

potem będziemy się zastanawiać czy twoja płyta nadaje się do wymiany czy też obsłużyłaby nową karte graficzną.

Pamięć wirtualna możesz sam ustawić,

prawy klik na mój komputer->właściwości->zaawansowane->zakładka wydajność->zaawansowane i tam pamięć wirtualną zmieniasz jak masz 512 ramu to zmień na 768, jeśli masz inny rozmiar grafiki to pamięć ram dajesz według tej pamięci 1.5% wiecej niż masz zamontowane :wink:

Ok co mam podać dokładnie bo jest tego dosyć sporo :roll:

Podaj ile masz pamięci ram :wink:

256 RAM

Oj przepraszam nie zauważyłem tego w pierwszym poście :oops:

skoro masz 256 ram to wchodzisz:

i zmieniasz tam na 384 :wink: i dajesz ok

tak jak tu:

asdf7nm.th.jpg

No ok ale sprawy grafiki to nie załatwi :roll:

ale załatwi:

:?

Co do grafy to z niej nic nie wyciśniesz, podkręcanie nie ma sensu minimalny wzrost wydajności

Teraz sprawdziłam i mam już 384 :?

ja jak mam 768 mb ddr to ile powininem mieć ??

Przy takiej ilości ramu spokojnie wystarczy 512 MB pamięci wirtualnej.