Problem z grafiką

Kupiłem komputer, każdą część osobno ok. 8 miesięcy temu.

Karta graficzna: Radeon HD4870, używana, miała gwarancję rozruchową, przez te 8 miesięcy wszystko było OK.

2GB ramu

Procesor Intel Dual Core E7200

Płyta główna DFI Blood Iron “LanParty”

Zasilacz 500 V

No i monitor LG Flatron E2250T

Problem z grafiką, tj. na ciemnych tłach pojawiają się niebieskie pixelki, przykład: 1235b.png

Sam gram prawie tylko i wyłącznie w CSa 1.6, chociaż gry typu Crysis, Dead Island, Wiedźmin 2 czy AC Brotherhood zawsze działały płynnie bez zarzutu. Ostatnio grając przykładowo na DD2 na mapie pojawiają się świecące punkciki tak jakby padało tam światło z lampki. I to regularnie, zawsze w tych samych miejscach. Dodatkowo zawsze miałem 100fps na zwykłych serwerach i 50fps na typu Zombie Mod, gdzie wszystko jest obładowane pluginami, a teraz na zwykłych serwerach mam FPS wahające od 30 do 100

Jestem po formacie (dzień temu), chciałem sprawdzić czy coś to da no i dupa. W sumie nie miałbym nic to pytania, ale czasem pojawia się czarny ekran na 4sec i wyskakuje takie coś profs.png

Grając w Minecraft, gdzie wiadomo Pixeloza, grafika na minimalnym poziomie, a białe pixele, które migają nadal są.

I teraz jakie chciałbym odpowiedzi:

  • czy może być to wina sterowników/ monitora? Stery mam z oficjalnej strony AMD.

  • jeżeli to wina karty graficznej, to czy normalny serwis komputerowy może coś zdziałać z nią? Czy już bardziej się opłaca kupić nową kartę graficzna?

  • czy istnieje program, który mi ewidentnie pokaże co jest nie tak z grafiką?

Hmm Format kompa i instalacja najnowszych sterowników powinna pomóc jeżeli nie to jest coś z kartą ewentualnie spróbuj podłączyć pod inne wejście w monitorze pewnie masz podłączone do DVI-D sprubuj do D-Sub albo HDMI o ile je posiada jeżeli to nie pomoże to raczej coś z kartą może się przegrzewa. sprawdzałeś temperaturę?

Sprawdzałem inne wejścia, to nie pomaga.

Temperaturę przed chwilą sprawdziłem czymś co się zwie HWMonitor i jestem trochę zielony więc wklejam, to co było:

tempyx.png

80* to raczej dużo ;o Myślicie, że się przegrzewa? Czy to jest stałe już uszkodzenie czy może to tylko przez tą temperaturę? Z tym chłodzeniem Gigabyte, jak ja je widzę, to ono wygląda dość mizernie jak na taką Kartę Graficzną

Formata miałem wczoraj, stery od płyty i od karty graficznej mam najnowsze.

@EDIT

jak teraz jej dotknąłem, to myślę, że by się ziemniaki na niej upiekły :smiley: A ten wiatraczek słabiuuutki.

Temp trochę przy wysokie moim zdaniem. Moja grzałka ma max 62 jak gram. Jaki to zasilacz dokładnie?

Wygląda mniej więcej tak:

stealt1.jpg

OCZ Stealth Xstream

A temperaturę sprawdziłem 5 minut po włączeniu komputera z włączonym firefoxem tylko i pulpit ;

Zdecydowanie za wysoka jeśli jest tak jak pokazuje hw monitor. Spróbuj zdemontować grafę i wyczyść chłodzenie

Cały komputer przeczyszczony łącznie z kartą graficzną, a nadal 80*. Może dokupić chłodzenie jakieś? Jakie byście polecili do tej karty Radeon HD 4870?

Dodane 06.11.2011 (N) 19:46

Niby po tym czyszczeniu się uspokoiło. Ale już wróciło.

Przy włączaniu komputera jest spoko. Po 15 minutach już nie, osiąga 80* i są już niebieskie pixeliki na czarnych tłach głównie.

Więc możecie mi pokazać, najlepiej na allegro jakie chłodzenie kupić? Jak najtańsze, albo na kartę Radeon HD 4870 albo jakoś na cały komputer. Obudowę mam mini-ATX czy jak to się tam zowie, więc żeby nie było za duże.

Dodane 10.11.2011 (Cz) 15:25

gg

Sprawdź pamięć za pomocą programu :

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html

Przełóż “kości” na slotach, później sprawdzaj oddzielnie.