Problem z grafikąw komputerze z serii NetVista

(system) #1

Witam. Mam peceta z serii NetVista. Znajdująca się tam karta graficzna jest zintegrowana z płytą główną. Mikroukład płyty głównej, z którego korzysta także grafika, to SIS 630. Niestety, rozmiar pamięci wynosi 2 MB- chciałbym się dowiedzieć, czy można ją zwiększyć. Próbowałem zrobić to w BIOS-ie, nie mogłem zmienić jednak parametrów.

BIOS jest typowy dla serii NetVista. Wszedłem w zakładkę "Devices and I/O Ports", a następnie w część "Video Setup". Są tam umieszczone funkcje:

Active Video [sIS]

ACTIVE Video Memory [2MB]

W tych dwóch pierwszych częściach nie mogę dokonywać żadnych zmian. Można to robić w kolejnych czterech.

Video Aperture [64 M]

Primary Graphics Adapter [PCI]

Palette Snooping [Disabled]Video Interrupt [Enabled]

Nie wiem do czego służą dwie ostatnie funkcje.

Poniżej podaję kilka parametrów dotyczących peceta:

Płyta główna:

Typ procesora Intel Celeron II, 633 MHz (9.5 x 67)

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej SiS 630

Pamięć fizyczna 509 MB (SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (10/26/00)

Ekran:

Karta wideo SiS 630/730 (2 MB)

Akcelerator 3D SiS 300 Integrated

[Płyta główna]

Właściwości płyty głównej:

Producent MITAC

Nazwa LUXOR

Wersja R01

Właściwości AGP:

Wersja AGP 2.00

Stan AGP Włączone

Rozmiar pamięci fizycznej dostępnej dla AGP 64 MB

Obsługiwane szybkości AGP 1x, 2x, 4x

Bieżąca szybkość AGP 4x

Fast-Write Nie obsługiwane

Side Band Addressing Obsługiwane, Włączone

[SiS 630/730]

Właściwości karty wideo:

Opis urządzenia SiS 630/730

Napis z karty SiS Compatible

Napis z BIOS'u 1.01g

Typ mikroukładu SiS 630

Typ konwertera DAC SiS

Zainstalowane sterowniki SiS630v (6.13.10.2090)

Rozmiar pamięci 2 MB

Producent karty wideo:

Nazwa firmy Silicon Integrated Systems Corporation

SiS 300 Integrated Karta wideo

SiS 300 Integrated Akcelerator 3D

(Dontbesoso) #2

2 mb pamięci, o których piszesz jest pamięcią "zarezerwowaną" dla grafiki, kiedy twoja karta potrzebuje jej więcej, bierze ją sobie z pamięci operacyjnej - więc nie musisz jej zwiększać, karta dba sama o siebie.

(system) #3

Też tak początkowo myślałem, longwayhorne. Ale nie mogę uruchomić dziecku gry, która potrzebuje 8 MB. grafiki.

Zobaczyłem jeszcze coś ciekawego w narzędziu diagnostycznym DirectX. Znajduje się tam informacja- "Przybliżona całkowita ilość pamięci: 2.0 MB. Poza tym, kiedy wchodzę w zakładkę Ekran nie mogę zrobić testu modułu Direct 3D (obracający się sześcian), chociaż DirectX jest wgrany. W każdym z kolejnych trzech testów pojawia się informacja: Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT= 0x887602eb (kod błędu); lub Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT= 0x8876017c (za mało pamięci wideo).

Może znajdziecie sposób na zwiększenie ilości pamięci karty graficznej?

Pozdrawiam