Problem z grami DVD

A wiec mam taki maly problemik. Mam DVD R/RW ale nie che czytac plyt z grami dvd… slyszalem ze do tego ponoc jakis porgramik trzeba miec czy cos. Prosze o szybak pomoc. Dzieki

A i nie chodzi że jakies gry na DVD tylko plyty DVD… sorry ale spieszylem sie

A może napęd dokonał żywota?

U mnie też już niektórych płyt po prostu nie czyta…

Jeśli chcesz/możesz/umiesz możesz rozkręcić dvd i przeczyścić je ogólnie z kurzu i sam laser lub/i kupić płytę czyszczącą,chociaż to nie gwarantuje nigdy poprawy.

Eee… to w końcu chcesz zainstalować grę czy otworzyć płytę DVD? Do żadnej z tych czynności nie potrzebujesz żadnych programów, wnioskuję, więc że chodzi ci o filmy na DVD(??)… W takim wypadku potrzebujesz programu do ich odtwarzania. Możesz wypróbować któryś z tych. Ja używam w tym celu VLC Media Player.

Chodzi mi o zainstalowanie gry… ktora znajduje sie naplycie DVD. I nie chce mi czytac. A filmy czyta tylko gier na DVD nie.

Co to znaczy, że nie czyta? Czy jak wchodzisz przez Mój Komputer -> D:\ (lub inna litera pod jaką masz przypisany napęd) to wyświetla zawartość płyty czy po prostu zupełnie ją ignoruje. Jeżeli problem dotyczy jednej płyty to sprawdź czy na innym komputerze działa. Może po prostu płyta jest uszkodzona/źle nagrana.

Nie… nie wyświetla zawartości płyty. Kiedy klikam na E:(bo tak mam przypisane) to chwile myśli i próbuje coś znaleźć ale po chwili otwiera się stacja dysków E: a w niej pusto. I nie zdarza sie to tylko na jednej płycie, bo na drugiej i trzeciej to samo.

Patrz mój wcześniejszy post.Może to być już po prostu zużycie napędu(laser prawdopodobnie).

Ale filmy odtwarza tylko gier nie…

Mam podobnie.Mówię,prawdopodobnie zużycie.Może ktoś poda Ci jakaś radę, ale nie wiem czy coś to da.Możesz jeszcze spróować aktualizacji firmware napędu optycznego.A CD zwykłe kręci?

CD tak tylko DVD nie

-Wspomniana już przeze mnie aktualizacja firmware

-Ewentualnie podłącz dvd do kompa inną taśmą(może jest uszkodzona, choć to mało prawdopodobne).

-Zawsze możesz zrobić sobie u kogoś obraz płyty i to z niego korzystać.

A próbowałeś podłączać inne dvd do swojego kompa?Czy będzie tak samo?Spróbuj i zobacz czy będzie czytać.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … er+2.4.0.1

IsoBuster też nic nie pomukl… chyba musze kupic nowy…no nic dzieki za pomoc. Chyba ze ktos jeszcez a jakie spomysly to walcie…

W dniu 04.06.2008 , o godzinie 17:54 został dopisany post przez pitusiek

jesli ktos ma jeszcze cos to na gadu zapraszam XXXXX


Tylko na forum

Asterisk

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

W programie do nagrywania jest opcja " Informacje o płycie zobacz w jakim formacie jest zapisany DVD .

Możliwe ze DVD nie jest dla Windowsa .

tylko ze kiedys wszystko dzialalo…