Problem z grami... Grafika? Monitor?

Proszę o pomoc

Podczas grania w FIFA07, bądź Battlefield 2 co jakiś czas się gra zawiesza i ukazuje mi się czarny ekran po czym powraca do gry…

Jednak za trzecim razem po czarnym tle pokazuje mi (monitor):

“CYFROWY TRYB OSZCZĘDNOŚCIOWY”

Następnie słychać dźwięki z gry ale nic nie można zrobić, ponieważ w dalszym ciągu jest czarny ekran!

Czy to problem z kartą grafiki :confused: ??

Mój komp:

P4 3,0

Karta grafiki: ATI Radeon X700 256 MB

2GB Ram

Windows XP

LG L1932P

  • spełnione wszystkie ‘zalecane’ wymagania gry…

Jeszcze raz proszę o pomoc!

Mam zainstalowane nowe sterowniki grafiki i dalej to samo :frowning:

Jakim kablem masz podłączony monitor do karty graficznej ? Cyfrowym DVI ?

Jeżeli tak, to zmień na analogowy i zobacz, czy dzieje się to samo.

Resetuje ci się akcelerator graficzny.

Sprawdź czy dostaje odpowiednią energię (zasilacz)

Czy karta jest na złączu AGP czy PCI-E??

Pewne jest ze wlaczyles tryb oszczednosci w monitorze postaraj sie go wylaczyc w ustawieniach dziwne tylko ze staje sie to tylko wtedy kiedy wlaczasz jakas gre ja mialem ten sam problem tylko ze mi przeszkadzalo nawet po wlaczeniu systemu i kilkusekundowemu nie ruszaniu komputera…

Karta jest raczej na PCI-E

miałem to samo włączony masz VPU recover czasami pomaga wyłączenie go a jak nie to wyinstaluj stery i zainstaluj inne ale ze sterami ATi jest tak że odinstalowanie rzadko pomaga i aby je usunąc tak aby wszytko było cacy przewaznie potrzebny jest format najlepiej pozniej zainstaluj omegi

rzeczywiście cenna rada :x :shock:

wybrałeś kawałek z mojej wypowiedzi wiec sie nie dziw cenna nie cenna nic nikomu nie kazuje mi pomagało … innego rozwiązania nie znalazłem nigdy tzn w sumie zbalazłem sprzedałęm kartę :smiley: może jeszcze pomóc wgranie starszych sterowników bo takie coś zaczęło mi sie dziać na catalystach 7.1>

Złączono Posta : 30.06.2007 (Sob) 13:56

chociaż wersja z zasilaczem jest całkiem możliwa … bo w sumie u kumpla który wziął ta karte ma mocniejszy zasilacz taki problem nie występuje

No nic nie pomaga…

ściągnąłem catalysty, wyłączyłem VPU Recover i teraz juz mnie nie wywala ale kompletnie zacina gierkę i jestem zmuszony do restartu…

a grafa jest dokręcona do budy?

Masz Cos z DirectX ja tez tak mialem z grami z Electronic Arts :wink: Zainstaluj na nowo stery do karty a potem directa najnowszego 8)