Problem z grami, gry dziwnie przyspieszają

Witam. Mam problem z grami w ktorych szybko przebiega animacja (tak przynajmniej wynika z obserwacji). Gry w których wystepuje probem to: GTA sanandreas, vicecity, nfs mostwanted, rome total war, race driver. Gry na poczatku pieknie płyną jednak po jakimś czasie grania zaczynaja dziwnie wyrywac do przodu, trudno to opisac ale wygląda dośc nerwowo, tak jak by się cięły tyle że w druga stronę :/. Dziwny jest również fakt iz po restarcie kompa wszystko przez jakiś czas jest wporządku a póxniej sytuacja sie powtarza. Parametru komputera:

Athlon 64 X2 3600+ EE AM2 BOX

MSI K9N Neo-F nForce 550 DDR2 PCIeX Socket AM2 BOX

GALAXY 7300GT 1400MHZ 128MB 1.4ns ZALMAN+RADIATOR

GOODRAM DDR2 PC533 DUALCHANNEL 2x512 MB 533 MHz

SAMSUNG 200GB SP2004C SATA II 8MB CACHE

Prosze o pomoc.

Twój procesor jest zbyt szybki właściwie mówiąc niekompatybilny ze niektórymi programami. Rozwiązaniem problemu jest wyłączenie drugiego rdzenia procesora. Nie wiem czy można to zrobić z poziomu BIOS-u, ale na pewno programowo pod Windows. W tym celu trzeba pobrać program o nazwie w stylu Optymatizer ze strony AMD. Poo instalacji kliknąć na plik wykonywalny dalej gry, aby wywołać menu kontekstowe i wyłaczyć drugi rdzeń czyli core01.

Nie jestem zwolennikiem procesorów dwurdzeniowych bo znaczna większość programów została napisana na jednordzeniowe. Sami widzicie, jakie są problemy.

:x

123456

:roll: :roll: OMG ! Skad te bzdury ?


Mi sie wydaje,ze cie sie karta graficzne przegrzewa, moga byc tego takie objawy .

nie chcę się wtrącać panowie, ale w San Andreas faktycznie efekt przyspieszenia występował przy prockach dwu rdzeniowych (nie zawsze, ale jednak).

edit.

no i proszę:

cały art:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

więc zanim coś napiszecie, to sprawdźcie, bo kolega 123456 dobrze gadał…

wstyd!

freedom kolega wspomnial miedzy innymi o SA … ale nie tylko.

Coprawda niespotkalem sie jeszcze z czyms takim ale jezeli sie myle to przepraszam.

miałem idealnie ten sam problem co Ty, mam ten sam procek co Ty.

Wina jest p ostronie procka, dzieje się tak przez to aplikacje nie radza sobie z rozpoznaniem procka, jego zdenia, nalezy zainstalowac ‘latke’ która sprawia ze gry i aplikacje widza procesor jako jedno rdzeniowy. Pomaga w 10000000000% i nalezy zainstalować takie cudenko a problem zniknie

Po serii krótkich bo krótkich ale jednak testów stwierdzam że łatka rzeczywiście działa;) swoja droga trzeba przyznac - niezłe jaja! - dzieki wszystkim za pomoc! :slight_smile: Jak za dwie godziny cos sie będzie brzydkiego działo napewno napisze jakis post;)

ja doszedlem do wnisoku ze poprostu aplikacje nie sa jeszcze przystosowane do dwurdzeniowych prockow i maja klop z ich rozpoznaniem… pewnie sie to zmieni za jakis czas ?

Musi, tymbardziej że niedługo wyjdą czterordzeniowce :roll:

Jak dla mnie to technika za szybko idzie na przód

Jesteś, jak niewierny Tomasz z Nowego Testamentu. Nie wierzysz, że aplikacje pisane na procesory zwykłe czyli jedno-rdzeniowe procesory działają w sposób nieprawidłowy. Uwierzysz gdy osobiście wydasz z 600 zł na (nie dopracowany produkt i zainstalujesz jeden z wymienionych tytułów) Wiec, że Windows XP w wersji Pro z dodatkiem SP2 obsługuje procesory wielo-rdzeniowe. Dlaczego są problemy z tego typem procesorów? Odpowiedź leży u podstaw programowania. Każdy ją znajdzie po odpowiedzeniu sobie na dwa pytania: czym jest czas dla procesora i aplikacji – gry, w jaki sposób procesor odmierza czas i informuje o tym system? Oczywiście, że mając na uwadze procesor jedno-rdzeniowy spróbujmy wiedzę poznaną odnieść do procesora wielor-dzeniwego. Co nam wyjdzie? Nic innego, jak podwójne zliczanie cykli zegara w jednym (rzeczywistym dla nas) czasie. To dlatego występuje dziwny efekt przyspieszenia w grach. Tak jest moja teoria. Każdy może ją sprawdzić i jeśli się z nią nie zgadza, to proszę o dobre uzasadnienie. Ciekawy jestem dlaczego są takie niedoróbki. Problem niby błahy, ale zainstalujmy taki sprzęt w banku a zobaczymy, jakie dziwy będą się działy. Dodam od siebie, że na wszystkie nowości z rynku komputerów patrzę sceptycznie. Nie wszystko, co nowe musi być lepsze od starego. Jeżeli powiem, że zwykły profesjonalny monitor CTR jest lepszy od przeciętnego LCD, to u większości osób reakcja będzie w stylu że bzdury opowiadam. :frowning: Podam jeszcze jeden przykład: MS wydaje, co pięć lat nowszą wersję systemu Windows. Pytam czy zawsze jest tak, że nowsza jest lepsza od starszej? Osobiście od 2000 roku używam Windows 98 SE i nie przekonałem się do Windows XP, w którym pojawiły się problemy a które dawno zostały rozwiązane w starszej wersji okienek. Zbliża się wielkimi krokami premiera następcy Windows XP czyli Windows Visty. Mam wrażenie, że programiści wrócili do korzeni czyli Windows 98. Wystarczy przeczytać temat: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 391#763391 :slight_smile: