Problem z Grami (komputer)

Dzień dobry!Mam komputer:

AMD Phenom 9850 Quad-Core 4 rdzenie

Procesor

2.80 GHz 4,00 GB Ram

Karta Graficzna: Ati Radeon HD 3800 Series

Dysk twardy 500 GB

Windows XP

I czyta mi o połowe mniej

Główny moim problemem jest przecinanie się większośći nowych gier.Na początku chciałem zmienić sterowniki

ale to nic nie dało a teraz myślę nad zmienieniem systemu na viste.Proszę o doradzenie co mam zrobić bo

nie wiem co dalej.Z góry dziękuję!

jeżeli masz tak spory dysk wgraj sobie drugi system np.viste i zobacz czy widzi dysk i czy gry działają!I nie stracisz xp gdy to nie pomoże

Rozwiń to zdanie bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

Jaki masz zainstalowany SP do XP?Jakie gry się “przycinają”,w jakiej rozdzielczości grasz,w jakich ustawieniach,bo inaczej to sobie możemy powróżyć.

Dzięki spróbuje z Vistą.A co do pytania to próbuje z małymi i z dużymi ustawieniami i nic z tego.Jak daje na najmniejsze to wtedy działa.

maserton ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Moze jest zaśmiecony sprubój tego http://www.ccleaner.com/download ten program oczyści ci komputer z niepotrzebnych rzeczy.

http://***************/ wbijcie plx

Po prostu go sformatuje i zainstaluje viste i się zobaczy :slight_smile:

Czy chodzi ci o to, że Win XP widzi tylko 2GB RAM? Jeśli tak, to jest to normalne - tylko Vista 64-bit potrafi obsłużyć 4 GB.

A co do gier, to jeśli zainstalujesz Viste to tylko pogorszysz sprawę. Myślę że masz po prostu za słaby sprzęt, a dokładniej kartę graficzną.

Wystarczy zmniejszyć detale w danej grze i powinno być lepiej

A tak dokładnie to XP 32 bit widzi 3,25 GB RAM-u a vista 64 bitowa widzi max 24 GB jak się mylę to poprawić z tą Vistą

U mnie “widzi” 3,5GB.

Co do Visty to zależy od wersji:

No już nieprzesadzajmy że HD 3850 czy 3870 ( nie podałeś dokładnej wersji ) są słabe. Możliwe że kolega posiada wersję 3850 z 1 gb pamieci ddr 2 i tu może tkwić problem.

Ja posiadam ddr 2 z 512 pamieci

OK, ale nadal nie podał gry z jaką ma problem - na Crysis-a z detalami High i w rozdzielczości np. 1680x1050 Radeony HD 38x0 są słabe

Mam pytanie jak się dowiedzieć jaką się ma karte graficzną?Mi tylko pisze że Radeon Hd 3800 series.Proszę o pomoc

Ściągnij program GPU-Z

I dowiedziałem sie że mam Radeon Hd 3800 series 1024mb ddr2

Dodane 14.07.2009 (Wt) 21:26

dalej mi pisze 3800 series

Dodane 14.07.2009 (Wt) 21:45

HELP ME:d

Sprawdź cpu-z http://www.cpuid.com/download/cpuz/cpuz … 2.zip,albo Everest Ultimate.

Teraz inny problem co dawać:

Standard Settings :

Perfomace czy Quaity??

Anti-Aliasing:

2X czy 4X czy 8X??A jak rozwine ikonke to mam:

Box,Narrow-tent,Wide-tent,Edge-detect

Adaptive Anti-Aliasing:

Perfomace czy Quality

Anisotropic filtering:

2X,4X,8X czy 16X

Catylyst A.I:

Standard czy Advanced

Proszę o pomoc:)