Problem z grami m.in. Fifa, GTA3

Witam

Mam taki problem, że podczas grania gra się zacina. Dzieje się tak bardzo często, ale tylko wtedy jak np. w fifie trwa mecz, albo w gta jadę autem. Czasem podczas zatrzymania się gry ekran jest popsuty. Posiadam kare GeForce4 MX 440, sterowniki prawidłowe, czyli w wersju 43.45, directx9.0. Co może być tego przyczyną? Te problemy pojawiły się jakoś po formacie, przed formatem wszystko normalnie działało.

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition :slight_smile:

_TomeK_ , a o jaką wersję FIFY chodzi?

Jeśli chodzi o podgląd zdarzeń to nie ma tam większych błędów. Pare razy opera się zawiesiła, stefan, ie7. Niestety mam problem z programem do testowania pamięci, a właściwie ze stacją dyskietek, ponieważ po instalacji tego programu na dyskietce, i próbie wejścia do tej dyskietki pojawia się info że jest ona nie sformatowana. Oczywiście po restarcie i próbie startowania z dyskietki nic się nie dzieje :frowning: Jeśli chodzi o program Everest to nie umię dojść do tego gdzie jest tam sprawdzanie temperatury… ale czasem sprawdzam w biosie i nigdy nie zdarzyło mi się żeby było więcej jak 45 stopni.

Chodzi o Fife 2005. Wcześniej przy rozdzielczości 1024x768 miałem ustawione detale na najlepszą jakość i nic mi się nie zatrzymywało, teraz nawet na 640x480 są te zacięcia.

A podaj resztę konfiguracji komputer.

A może to jakiś wirus?

Sterowniki do karty wgrane?

Moja konfiguracja to PIII 650Mhz, 384MB Ram, GeForce4 MX440, WinXP

Wirusa żadnego raczej nie mam. Ostatnie pełne skanowanie kompa miałem tydzień temu ale w tym czasie nie wchodziłem na żadne podejrzane stronki. Sterowniki oczywiście wgrane :wink:

Dla pewności daj loga z HJT i SR.

Rozsądne wymagania sprzętowe:

Pentium III 700 MHz, 256MB RAM, karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza), 800 MB HDD.

Wiem jakie są wymagania tej gry, ale jak napisałem wcześniej gra działała bardzo dobrze nawet na 1024x768 z detalami na max. Oto logi

Hijackthis:

Silent:

Logi są ok więc prawdopodobnie Twojego problemu nie powoduje syf.

Możesz kosmetycznie ciachnąć:

Spróbuj ze sterami 56.72