Problem z grami na laptopie Asus A6

Tak jak w temacie. Mam laptopa ASUS A6, sempron 3400+ 1.81GHz, NVidia GeForce Go 6100, 512RAM. Odkąd tylko go kupiłam nie chodzą mi prawie wcele gry. Gra która ma minimalne wymagania powiedzmy 300MHz i 64MB RAM potrafi zawiecić mi laptopa… Strasznie mnie to wkurza. Jakby tego było mało pokazuje mi 100% zużycia CPU. Laprop był w reklamacji, odesłali mi go spowrotem, nic nie stwerdzili. DirectX mam 9.0

Może ktoś ma jkiś pomysł co z tym złomem może się dziać?

Z góry dzięki.

Pewnie coś się z Windows dzieje, a nie z laptopem. Nie masz jakichś syfów w systemie?

nie. jest świerzo po formacie. A tak jak pisałam od samego początku jest to samo…

Może głupie pytanie, ale jaki masz system??

W związku z tym mam pytanie: czy to proces gry tyle zżera czy tak jest cały czas??

laptop do grania nie nadaje się no chyba że jakiś full wypas.Poczytaj na pudełku z grą może po prostu nie obsługuje laptopa :frowning:

onimusza666 , czytałeś to??

Pokolei:

System WIN XP Prof.

Tak jak pisałam wcześniej o grach. Są to gry które potrzebują mx 256 Ram i 300MHz CPU.

Przykładowe gry to Prince of persja pierwsza wersja 3D z 1999roku.

Kelvin (wymagany procesor: 350 MHz, pamięć RAM: 64 MB) Ta gra to już całkowicie tnie mi system, po jej uruchomieniu za każdym razem musze restart robić… A wymagania ma teoretycznie takie że na moim wiekowym kompie powinna polecieć…

Najlepiej jak by sama '‘zainteresowana’'zdradziła co to za gra wtedy może coś się wyjaśni.

Maestro00 nie chodziło mi o laptopa tylko kartę graficzną -jak pisze matusia ma GF 6100-nie wiem czy jest to szczyt techniki jeśli chodzi o laptopy bo nie mam więc się nie znam.Ale jeśli chodzi o gry to czasami nawet przeszkadzają kodeki .A także dana gra może nie obsługiwać akurat tej karty graficznej.Wiem to z własnego doświadczenia-oto przykład-mamy w domu 2 kompy-kupiłem grę dla dzieciaka Lilo&Stith i ani na karcie ge-force 7900 ani 8800 nie chodzi sprawdzałem na radendonie 9cośtam też nie działała na szczęście w sklepie wymienili na inną .Inna ciekawa sprawa z grą fable która na słabszym kompie działa normalnie a tym z kartą gr.8800gts działa tylko na koncie gościa a admina nie?? więc nikt nie mówi mi że jak słaba gra to i pójdzie na byle czym. [-X

Wszystko jest zainstalowane :smiley:

Mam jedna płyte ze sterami i po formacie lece ze wszystkim pokolei

Wszystkie stery jakie mam: http://wklej.org/id/3028/

Uruchom gry z :Zgodnością"

[właściwości pliku EXE /zgodność /98 , ustawienia ekranu można zmienić w opcji gry] .

Maestro00 wiem o co ci chodzi. Ja tych śmieci nie uruchamiam, wszystko odrazu po instalacji wyłączam w msconfig.

mysz 1 pisałam ze już tak robiłam! Nie dzała!