Problem z grami obsługującymi Games for Windows Live

Witam. Mój problem w sumie dotyczy chyba gier, które obsługują system Games for Windows Live czy coś podobnego. Zauważyłem to właśnie w Gears of War, ale też w Kane & Lynch - w grach, które same (nie wiem nawet, skąd) zdobywają moje dane do logowania (ksywa, ustawienia).

Otóż gdy uruchomię którąś z tych gier, pochodzi ona maksymalnie minutę czasu, i to nie zależy od niczego: czy leci tylko filmik, czy już gram - po prostu brutalnie i w ciągu sekundy wywala mnie do Windowsa.

Sterowniki do wszystkich urządzeń są w jak najbardziej aktualnych wersjach. Dziwi mnie tylko to, że kupiłem sobie te gry i nie mogę w nie zacząć grać! Pomijam problemy z save’ami na drugim kompie, ale to jest po prostu nie do zniesienia. Miał ktoś podobnie?

// Połączono posty.

Doszedł nowy problem :confused: Otóż nie mogę zainstalować na przykład gry Most Wanted, ponieważ pojawia się informacja, że nie mam najnowszego DirectX 9 i instalacja będzie przerwana. Czy ktoś może mi napisać, jakim prawem coś takiego ma miejsce, jeśli co kilkanaście dni aktualizuję wszelkie możliwe programy i sterowniki w systemie? Dodam, że jeszcze kilka tygodni temu Most Wanted chulał bez żadnych problemów.

Jest dokładnie tak samo z GoW. Nowy komp na qadzie 6600 płycie asusa i grafie 8800GTS. Pojęcia nie mam dlaczego tak się dzieje. Też chętnie poznałbym przyczynę.