Problem z grami

(Sebastianbaks95) #1

Witam.

Kilka miesięcy temu jakiś informatyk robił mi format komputera, gdyż miałem problem z zainstalowaniem sterowników. Informatyk zabrał komputer do siebie, naprawił (znaczy się sformatował komputer i zainstalował sterowniki) Ale komputer ogólnie się zmienił po tym wszystkim nie mogę grać w żadne gry np. Counter-Strike, League of Legends gdyż podczas gry mam tzw. 'freezy' miałem to też nawet przy grze Tibia, ale znajomy mi powiedział że mam pobrać sterownik do karty graficznej i o dziwo w Tibi pomogło. Wczoraj zrobiłem, sam format komputera, o dziwo udało się i jeszcze dziś pomogli mi użytkownicy Tego forum :slight_smile: Myślałem że to pomoże i będę mógł wrócić do gry w League of Legends, Counter-Strike, Cabal itd. Lecz nic nie pomogło, nawet gorzej, nie mogę nawet już chyba w Tibie grać bo też mam te freezy. Przed oddaniem komputera informatykowi wszystko działało normalnie! Mogłem grać we wszystko co mi poszło na komputerze (Diablo III, Counter-Strike, League of Legends, World of Warcraft itd.) A teraz już praktycznie w nic! Nie wiem co robić...

Proszę o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam, z góry dzięki.

PS:

Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.

(Freeq52) #2

To są wszystko gry sieciowe. Czy Twoje ‘freezy’ nie są przypadkiem lagami wynikającymi z wysokiego pingu?

Jak rozumiem posiadasz zainstalowane najnowsze sterowniki graficzne z oficjalnej strony producenta?

(Sebastianbaks95) #3

Tak sterowniki instalowałem ze strony producenta.

Na pewno to nie wina pingu :slight_smile: Ping mam +/- 30

(Michal A1986) #4

jakiś… na przyszłość lepiej żebyś wiedział komu oddajesz komputer.

jakiś… beznadziejny bo chyba Ci nie zainstalował sterów do grafiki.

Lepiej sprawdź czy podzespoły masz te same zanim oddałeś komputer temu informatykowi.

(SnykeShadow) #5

Formatowanie partycji systemowej nie należy do zbyt skomplikowanej czynności, co nie zmienia faktu, że trzeba mięć podstawową wiedze w tym temacie oraz przygotowane wcześniej sterowniki od płyty głównej oraz karty graficznej. Czy kolega takie sterowniki posiada? Pobieranie sterowników ze strony producenta jest trafnym posunięciem, ale w tym wypadku trzeba posiadać niezbędną wiedzę by pobrać odpowiedni sterownik a mogę zagwarantować, że w takich przypadkach można grubo się pomylić. W przypadku płyty głównej sterowniki do niej kolega powinien otrzymać wraz zakupem komputera czy też samej płyty głównej i to te sterowniki powinno się „wgrać” jako podstawowe po formatowaniu partycji systemowej. Dotyczy to również karty graficznej, choć w tym wypadku można ten krok pominąć i od razu wgrać nowsze, ale w pełni kompatybilne sterowniki do karty graficznej.

Podaj specyfikację komputera z naciskiem na model karty graficznej i numer sterownika, jaki do nie instalowałeś. Oraz skąd pobierałeś sterownik.

(Agatonster) #6

Savl ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.