Problem z graniem

Witam mam problemy z graniem…prawie kazda gra albo mi sie zacina albo jakis blad wyskakuje …chyba tylko ze dwie poprawnie dzialaly… .

Mam najnowsze sterowniki wszystko ustawione tak jak powinno i konfiguracji az tak slabej przeciez tez niema : procesor: sempron 3100 + 1.8 ghz 512 ram radeon 9200SE plyta glowna MSI K8TM/K8MM …

Gry takie jak np. swat 4, riddick… call of duty… i tak moge wymieniac (gry oczywiscie org.) .

Co sie dzieje dlaczego tak moze byc…pomuzcie mi to jakos niewiem…zeby bylo ok.

do moderatorow:

prosze nieprzenosci to do --------------->GRY bo temat ma zwiazek i z grami i z sprzetem wiec wydaje mi sie ,ze jest to poprawne zagadnienie czyli --------------->problemy.

moze to wina lasera :eggface: wyczyść go i sprawdź

?? niektore gry chodza bez plyty i jest tak samo…to napewno niejest powod .

jaki błąd wyskakuje ??

przy catalystach ,ze karta graficzna miala problem i musi zakonczyc swoja prace …i tak blebleble bez zadnych konkretow.

a może coś zainstalowałeś co powoduje konflikty

od kiedy masz te kłopoty ??

heh…od czasu kiedy mam kompa moja pierwsza gra to byla mafia i przytej wszystko bylo ok pezy half life 2 bylo ok i jeszcze przy jakis tam ale juz teraz mnie taki wku.w zlapal ,ze normalnie niewytrzymam kupuje kompa za 1000€ a tu nawet pograc sobie niemoge kur.a o co chodzi.

jezeli chodzi o zacinanie to na takiej badziewnej 64 bit karcie w nic normalnego teraz nie pograsz (czyt. nowe gry).

bledy moga byc wywolane np. stara wersja sterownika do karty graficznej… brak DX, moze stara wersja.

Jeśli jest na gwarancji to idź z kompem do serwisu. Może to być jakaś usterka karty graficznej lub konflikt oprogramowania. W serwisie powinni Ci pomóc.

kolego moj radek jest odblokowany i jest w stanie wygenerowac grafike radeona 9600 jest podkrecony i ma 128 pamieci takze badzieiw to niejest .

I wiem na 100 % ,ze podkrecenie niejest problemem .

jest na gwarancji :slight_smile:

powiem ci jedno z takim czyms mie wysmieja bo skoro takie gry jak half-life 2 chodza mi na max detal i niema z nimi zadnych problemow to raczej mozemy juz w tym etapie wykluczyc defekt karty ja jestem pewien na 100 % ,ze jest ona ok.

kolego ten radek to badziwna karta, ktorej nic nie pomoze… i do r9600 to pewnie jej brakuje jakies 1000 lat swietlnych.

a pamieci moze miec nawet 512MB… wazna jest tuaj szyna danych, jezeli jak piszesz jest to wersja SE ma 64bit i to wlasnie w glownej mierze robi z niej karte do worda, a nie do gier.

poza tym radeon 9200 to nic innego jak stary 9000 (w twoim przypadku to tylko namiastka r9000 z powodu tych 64bit) z agp x8, a to agp w parktyce nic nie daje…

Mylisz sie niewiesz nawet jaki potencjal grzemie w tej karcie proponowal bym zakupic ten ‘‘zacofany’’ chip jakim jest r 9200 i wtedy go popodkrecac i wtedy sie wypowiadac.

I mowie ci ,ze u mojego kolegi ktory ma r9600 jakosc i fps jest identtyczny.

ja akurat moge ustawic na 16x .

gdybym mial tyle pamieci to grafika rownala by sie z x800 .

oki, oki… widze, ze nie mamy nawet o czym dyskutowac… powodzenia w dalszym poszerzaniu wiedzy o sprzecie :wink:

EOT

podzielam twoje zdanie i niemam zamiaru w tym topicku mowic kto ma wieksza wiedze a kto nie .

ironie pozostaw dla siebie.

stefe skonczmy z tymi bzdurnymi wykluceniami tylko wezmy sie za szczeguly.

i raczej odejmowal bym karde z tego wzgledu ,ze hl 2 mi poszedl na max detal.To musi byc inna przyczyna.

Problemem może byc karta graficzna,albo konflikty,sprawdż sterowniki karty,DirectX Menu Start->Uruchom->dxdiag,na pewno na tej karcie nie pujdzie ci Sprinter Cell Pandora Tomorrow,dostaniesz komunikat pixel shader required,ta karta nie ma shaderów,jest naprawdę stara,sprawdż kompa na szkodniki,możesz ich miec dużo i to go spowalnia,niektóre przydzielają sobie 100% procesora

Moja konfiguracja

AMD Sempron 3100,płyta Główna Gigabyte,512 MB Ram,Dysk Samsung 40 GB,ATI Radeon 9550 128 bit 128 MB Sapphire

karty 9000/9200 oobsluguja szdery i sprzetowo dx8.1

To dlaczego tylko dx 8.1,jak teraz standardem jest 9.0 ?

bo jak sam stwierdziles to stara karta

heh…ja ma zainstalowanego DirectX 9.0c .

Tak, ale jak to było już mówione tysiące razy, to nic nie znaczy.

Karta wspomagająca sprzętowo DirectX 8.1 wykorzystuje tylko te instrukcje, ale nie wykorzystuje całego potencjału i wszystkich instrukcji DirectX 9.