Problem z GTA 3, GTA VC - niekontrolowane resety

Witam.

Mam problem z w/w grami. Gry uruchamiają się do głównego menu i teraz zaczynają się kłopoty… Wybranie opcji nowej gry wchodzi gładko, gry wczytują się: GTA3- do połowy paska statusu, GTA VC do końca paska i wtedy następuje reset komputera. Zmieniałem sterowniki karty graficznej, zmieniałem kości pamięci ram, kopałem pudło( czarny humor… ) i nie pomagało, resety też nie, robiły się same i jakoś efektu pozytywnego z tego nie było… Ponadto GTA3 resetuje komputer podczas wskazania opcji z menu np. najeżdżam na audio setup i niespodzianka, black screen i res…

Wcześniej, na tym samym ustawieniu hardware/software wszystko działało. Dlatego nie wiem co jest nie tak, może ktoś z Was miał podobny problem i podzieli się ze mną zbawienną odpowiedzią na pytanie: Dlaczego te gry nie chcą działać !?..

Sprzęt:

Proc: Celeron 1 Ghz

Ram: 768 MB PC133 SDR

Karta Graficzna: GeForce 2 Ti 64 MB , sterownik oryginał nvidii 71.84 , (mam też 61.76 , 77.72 )

System: Win 98SE.

Do gier nie instalowałem żadnych dodatków/modów/samochodów/itp. Słowem czyste gry, po zainstalowaniu. Wcześniej gry działały na tym sprzęcie, teraz mają humory. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Gry są oryginalne?

probowałem z oryginałami i ekhm, kopiami zapasowymi : ) w obu przypadkach to samo…