Problem z GTS250 na Windowsie 7

Witam!

Mam problem… o tuż zainstalowałem na moim komputerze system Windows 7, 64 bitowy w wersji Home Premium…

System jest w pełni zaktualizowany itd. (wszystkie aktualizacje są ściągnięte i zainstalowane).

Mam problem z kartą graficzną : Nvidia Geforce GTS 250… ściągnąłem nowszą i zainstalowałem najnowszą wersję sterownika ze strony: http://www.nvidia.pl/object/win7-winvis … er-pl.html i… jest problem :smiley: (oczywiście starszą wersję usunąłem ;))

W domyślnych ustawieniach Nvidii ekran strasznie “razi w oczy”, więc zmieniam ustawienie ręcznie i… zapisuję je. Problem jest w tym, że po prostu po każdym restarcie komputera ekran jest ustawiony “domyślnie” a nie tak jak ustawiłem “ręcznie” :confused:

Reinstalacja sterownika nic nie daje… :confused:

Kombinowałem ale nic z tego nic nie wyszło… tak, więc pomyślałem o Was z nadzieją na rozwiązanie tego głupiego problemu :slight_smile: Nie znam języka angielskiego, więc prosiłbym wszystko pisać po polsku :wink:

z góry dziękuję :slight_smile:

w jaki sensie razi w oczy

i co tam poprawiasz/zmieniasz to by nam bardzo pomogło niż dochodzenie po mału co się dzieje

Zmieniam np. jasność ekranu,kontrast,Gamma itd. :wink: oto chodzi :wink:

domyślnie: jest wszystko na: 50%

a przy ustawieniu ręcznym to chcę mieć tak:

Jasność: 35%

Kontrast: 35%

Gamma: 0.85

ustawienia niby są zapisane a tak naprawdę to po zresetowaniu komputera powraca do ustawień domyślnych :confused:

To wszystko ustawiam ręcznie przy “panel sterowania nvidii” …

sprawdź w monitorze ustawienia i je zmniejsz monitor powinien zapamiętać

No jasne, w opcjach monitora najlepiej te parametry ustawić, a nie w sterowniku.

Hmmm… no nie bardzo :confused:

Najlepsze efekty są właśnie w ustawieniach sterowniku Nvidii niż ekranu… ;/

Nie ma innego rozwiązania w sprawie tego sterownika???

chyb będziesz musiał zainstalować starsze sterowniki

Jak zainstaluję starsze sterowniki to Windows update automatycznie ściąga nowsze… :confused:

widzę , że nie umiecie mi pomóc w tej sprawie, więc szukam pomocy gdzie indziej… i tak dziękuję wam za wszystko :slight_smile: za każdy poświęcony czas i za wszelkie trudy itd. :slight_smile:

pozdrawiam

eee to mu nie pozwalaj ściągać sterowników mi takie ściąga że monitor rozdzielczości nie obsługuje

wejdz w panel sterowania->windows update->zmień ustawienia(po lewej)->atualizacje zalecane->odznaczasz “udostępnij zalecane aktualizacje tak samo jak odtrzymuje ważne aktualizacje”

my tu nic do gadania nie mamy odsyłamy cie do supportu nvidi tam ci pomogą to są problemy z sterownikami tu masz link http://www.nvidia.pl/page/support.html

Jak już ktoś wspomniał wcześniej, problemy z “oczojebnością” likwiduje sie z poziomu OSD monitora, a nie oprogramowania karty graficznej. No chyba, że to soft operujący przez DDC/CI, a monitor w pełni go wspiera (co w sprzęcie SOHO za często się nie zdarza). W innym razie drastycznie obcinasz sobie na własne życzenie gamut, głębię czerni itp. Jeśli dużo korzystasz z danego PC warto rozważyć sprzętową kalibrację + oprofilowanie. Każda tak zainwestowana złotówka przełoży się później na wymierne oszczędności na wizytach u okulisty i optyka :wink: